Zaj szűrésre valami tipp?
Sziasztok!
Párommal mindketten home officeban dolgozunk, sok hívást kell vennünk, és most másik albérletbe költözünk, ahol egy szobában kell majd dolgozunk mindkettőnknek.
Kérdésem az lenne, hogy milyen technikát, eszközt tudnátok ajánlani, ami a másikuknak a hangját teljesen ki tudja szűrni?
Tudom léteznek zajszűrős mikrofonok, de még nem sikerült olyat találnunk, ami teljes mértékben kiszűrte a másikunkat.
A szoba 20m2 kb.
Előre is köszi!
Mennyi a keret pé'zügyileg?
Szoba szétválasztása lehetséges? Adatvédelmi szempontból okés, hogy egymás mellett dolgoztok??
"Saját eszközzel dolgozunk."
A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) 51. § (1) bekezdése a munkáltató alapvető kötelezettségei között jelöli meg, hogy a munkavégzéshez szükséges feltételeket biztosítsa a munkavállaló számára. Egy irodai munkásnál már felvetődhet, hogy saját laptopját és mobiltelefonját használja. A jogszabály lehetőséget ad arra, hogy a munkavégzéshez szükséges feltételek biztosításáról a felek eltérően állapodjanak meg, azaz rögzítsék, hogy a munkavállaló kizárólag saját eszközeit használja a munkavégzéshez, vagy például saját mobiltelefonját veszi igénybe, de minden mást a munkáltató biztosít. A saját eszköz alkalmazására azonban a munkavállaló egyoldalúan nem kötelezhető, az ilyen megállapodás csakis a felek egyetértésén alapulhat.
A munkavégzéshez szükséges feltételek biztosítása nem egy egyszeri, hanem folyamatos feladata a munkáltatónak: az általa biztosított laptop szervizelése, az azon használt programok licence-ének megújítása, a biztosított mobiltelefon előfizetési díjának kiegyenlítése mind-mind a munkáltató kötelezettsége. Amennyiben valamilyen okból mégis a saját eszközét használja a munkavállaló, az azzal kapcsolatban keletkezett költséget a munkáltató köteles megtéríteni, ha az a munkaviszony teljesítésével indokoltan merült fel [Mt. 51. § (2) bekezdés]. Ha például a munkavállaló munkáltató által biztosított mobiltelefonja éppen nem működik, de munkaügyben sürgős telefonhívást kell elintézni, és ehhez a munkavállaló a saját mobiltelefonját használja, a hívás költségét a munkáltató köteles megfizetni a munkavállaló számára.
"Szoba szétválasztása nem opció."
Akkor gégemikrofont használj.
Ha felhívsz egy akármilyen ügyfélszolgálatot, ott is hallod, hogy a háttérben pofáznak más ügyfelekkel is.
Egy sima füles is jó, mindkét füledbe bedugod, így már nem hallod a másikat csak akivel beszélsz. A hangerőtökből meg visszavesztek kicsit, nem kell ordítani a telefonba mint öreganyám, anélkül is meghallja a vonal másik végén lévő.
Megszokás kérdése is.
Olyan helyen dolgoztam ahol rengeteget kellett egyeztetni, jelenteni, irányítani, szervezni telefonon is. Volt hogy 10-12 ember állt az irodában és egymással pofázott, munkák átadása-átvétele, politizálás, egymás csesztetése, félig-meddig ordítva. Én meg telefonon beszéltem a többiekkel. Simán megoldható, rá kell állnia az ember agyának, fülének.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!