Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen elemet / akkumulátort...

Milyen elemet / akkumulátort ajánlott venni fejlámpába, ahol fontos számomra a nagy fényerő?

Figyelt kérdés

Jelenleg ilyen elemeket használok: [link]


Az akkumulátorok úgy tudom, hogy gyengébb fényt adnak.



2023. máj. 4. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Már létezik USB töltős fejlámpa....nem kell elemmel szarakodni.Lehet tölteni szivargyújtóról,számítógépről,powerbankról.Mozgásérzékelős ki-be kapcsolója van,ilyet használok.Igaz,nem olcsó....
2023. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eneloop, Energizer
2023. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Én ilyet használok elemlámpákba. Bírja a szélsőséges hőmérsékleteket, és 5-10 év után sem pusztul le az elem, ha nincs használva a készülék.

2023. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hány ilyen elem megy bele? Ha ésszerűen szét lehet szedni az elemtartót, akkor érdemes lehet beleapplikálni valami li-ion akksit 18650-est. az sokáig bírja.

De lehet hogy inkább egy normális tölthető fejlámpát kellene venned.

2023. máj. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Senki sem a kérdésre válaszolt.


Igen, az nem volt tisztázott, hogy mennyit használom...Sokat.


4-es. Még nem láttam olyan fejlámpát (de nem csak fejlámpát, hanem semmilyen más elektronkai eszközt - kivéve az akkumulátor töltő), ahol különböző méretű elemet/akkumulátort lehet bele tenni.



A kérdésre fizikai szemszögből szerettem volna választ kapni. Nem csak 1 típusú elem létezik, akkumulátorból pedig nem tudom, de gyanítom, hogy ott sem 1 típus van. És a különböző típusoknak más a kémiai összetételük, más és más előnyeik és hátrányaik vannak. Ebből a szemszögből szeretnék utána járni, hogy a fizika és kémia alapján hozzam meg a legjobb döntést, ne pedig fizikát és kémiát figyelmen kívül hagyva tapasztalatokra hallgassak. Mert én is mondhatnám, hogy jól bírja ez az elem...

2023. máj. 6. 10:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Még mindig az a véleményem hogy praktikusabb ha a lámpát tudod tölteni.Ha tölthető elemet használsz:a töltő 220 voltos,szét kell szedni a lámpát hogy kivedd az elemeket,fél nap a töltés.Nem tölthető elemnél:nem árt ha van nálad tartalék csomag elem,természet károsító hulladékot termelsz.Ha a lámpa tölthető,power bankról 20 perc,bárhol vagy.
2023. máj. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Senki sem a kérdésre válaszolt."



Akkor én mire válaszoltam a 3-as válaszomban te szerencsecsomag?

2023. máj. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Neked az agyad kémiájával lehet valami kérdező. Nézesd meg orvossal!

A kérdésedre válaszoltunk amit leírtál. Senki nem látott bele a fejedbe, nem tudtuk hogy mást akarsz kérdezni mint amit először leírtál. 5-ösben már teljesen más a kérdés!

A 4-esben én ráéreztem ezek szerint, mert ugye megemlítettem a li-ion akkumulátorokat.

Ha van egy fejlámpád akkor nem elég benne az energiaforrást lecserélni, nagyobb fényerőt nem fog adni! Legfeljebb az üzemidő fog meghosszabbodni.

Ha jó fényerőt szeretnél, akkor vegyél egy jó fényerejű fejlámpát. Mivel ezek elég sok energiát is fogyasztanak, ezért a li-ionos akkumulátorok alkalmazása a legmegfelelőbb.

2023. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!