Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobil akku kisütés: ajánlott,...

Mobil akku kisütés: ajánlott, vagy már csak legenda?

Figyelt kérdés

Ez alatt azt értem, hogy ajánlott-e fullra lemeríteni első használatkor egy mai mobil akkuját? Ugye régen ez a funkció "kisütés" néven volt a menüben.


Két szaküzletben két ellentétes véleményt hallottam:

Az egyik helyen: "Ez csak a régi típusú akkukra volt igaz, az újakra ez már nincs is jó hatással"


A másik helyen: "Természetesen ajánlott, hosszabb lesz az akku élettartalma!"


Akkor most melyiknek higgyek?!



2020. ápr. 24. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A lítiumos aksinak jobban nem is árthatsz mint ha teljesen lemerted. A nikkel-metal hybrid aksikat kellett kisütni. Ezt Tilos.
2020. ápr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Már kb. 15 éve teljesen fölösleges és értelmetlen.
2020. ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pontosan. De ha nem hiszed, olvass utána a Li-ion és Li-pol akksiknak, mivel manapság csak ezt a két fajta akksit használják okos eszközökben.
2020. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MancsWolf ***** válasza:
100%
Így van. Ez már csak legenda. A NiMh akksikat kellet úgymond formázni. Lítium Ion és Lítium Polimer akksikat nem kell és nem is szabad mindig lemeriteni. Hivatalosan 20 és 80% között tartva éri el a maximum élettartamát, de ha 100 ra töltöd, se lesz észrevehetően kevesebb az élettartam, mire észrevennéd hatását már nem lesz meg a telefon. És mielőtt jönne a következő kérdés, nem tudod túltölteni se, töltőelektronika lekapcsolja a töltést ha kész van.
2020. ápr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
MancsWolf, köszi a kimerítő választ! Ilyen az, mikor egyre több helyen kóklerek vannak az ilyen boltokban.
2020. ápr. 24. 14:06
 6/7 MancsWolf ***** válasza:

Sajnos igen. Nekem 1 éve Telenor üzletben akarták bemagyarázni a formázást. Annyit tudott a csávó mikor visszakerdeztem hogy NiMh akksikat kell és hogy Galaxy A6+ ban Nikkel-Metal hibrid akksi van. Mondom ember, 15 éve nem is szabad telefonba ilyet tenni. Elkezdett keresgélni és közölte vörös fejjel hogy valóban Li-ion akksi van benne.

Szóval ennyit a telefonosok jó részének szaktudásaról.

2020. ápr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
82%

"Ugye régen ez a funkció "kisütés" néven volt a menüben."

Az enyémben nem volt akkoriban (Ni-MH), de ha jól tudom, ez csak csak annyiban gyorsította a merítést, hogy a kijelzőt "égette".

Egyébként a Ni-MH akkut is természetesen tilos nullára kisütni, cellánként 0,9 V-ig szabad csak. Ezt megoldotta a régi telefon is, hogy ne menjen lejjebb.

Li-ion cellánál pontosan 2,5 V-nál az akkuba integrált védelem lekapcsol, így lejjebb már nem tudod meríteni, nem tudsz ártani neki.

Ha ezután magára hagyod 1 évre, esetleg akkor tudna túlmerülni.

2020. ápr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!