Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha valakinek van egy HD-ready,...

Ha valakinek van egy HD-ready, vagy FUll HD tv-je, és mondjuk a műsorszolgáltatónál előfizetett egy csomagra amelyben van egy csatorna?

Figyelt kérdés
ami pl , olyan hogy m1 HD, animal planet HD , akkor az alapból már HD minőségben fog megjelenni a tv-n? vagy venni kell még valamit hozzá? milyen kábellel van az akkor összekötve? köszönöm az értelmes válaszokat.
2010. okt. 8. 20:02
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

1 . Először is köszönöm a válaszaidat , értékelem hogy válaszoltál.


2. "Kezdek belefáradni a válaszolásba...."


- igazából nem kötelező válaszolni , hidd el nem rohantam volna akkor sem a falnak , ha senki se válaszolt volna.



3. "Ezek egyike sem alkalmas analóg vételre..."


- ez nagyon érdekes, a nem alkalmas az azt jelenti , hogy nem tudja, akkor elárulnád , hogy hogy van az hogy bejön kb 70 darab digitális csatorna , és ugyanannyi analóg is , ugyanazok.



4. ", HD-re valószínűleg nem..."


- valószínűleg... ezzel megint sokra mentem , van aki azt mondja valószínűleg igen , szóval azzal hogy valószínűleg nem , semmire sem megyek mert nem biztos.



5."HD kép megjelenítéséhez /már amennyire az a HD ready/ kell egy "doboz" és egy HDMI kábel."


- ezt kérdeztem már szerintem legelsőre is , hogy nekem nem hdmi kábellel csatlakozik a KÁBEl a tv-m hátuljába amit a szolgáltatómtól kaptam , hanem egy sima mezei kábellel , amit régebben is használtak, erre kérdeztem hogy ez elég -e , most írod , hogy nem mert HDMI kábel kellene ahhoz is, elég lett volna csak ennyit írni.



6.


"A TV-d felbontása: 1366*768.. Ezt mondják HD-readynek, a full HD 1920*1024 és ráadásul ez még kevés, nem "i", hanem "p" kiegészítő jelzést illik viselnie, műszakilag nagy különbség. "


- ezekkel én is tisztában vagyok, hidd el 70%ban arra használom a tv-t hogy összekötöm a géppel és a letöltött 720p-s filmeket , sorozatokat nézem , a tv-vel meg hdmi- hdmi kábellel kötöm össze .



hát ennnyi .azért köszönöm a válaszaidat .

2010. okt. 10. 18:17
 12/12 anonim ***** válasza:

Szevasz!

ad.3. Hogy Te hogyan veszed az analóg adásokat, az számomra nem kérdés, de mégegyszer: az általad belinkelt oldalon a TV-d műszaki adatai között nem szerepel, hogy van benne analóg tuner is. Erről az oldalról idéztem is!

ad. 4. "valószínűleg nem": Ismét a műszaki adatokra vagyok kénytelen visszatérni: Nagyon sok, főleg 1-2 éve árusított készülékben nincs beépítve a HD felbontás feldolgozó áramköre /dekódere/, azaz nem alkalmas rá. De az általad linkelt oldalon erről nincs adat, hogyan tudnék bármit is kijelenteni.

Nézz meg egy Auchan reklámujságot, a TV-knél 2 kis logó van a következő feliratokkal:

1./narancs színű/a TV készülék alkalmas digitális adások vételére, de nem alkalmas a magyarországi adások vételére. /más rendszerűek/

2./zöld színű/ a TV készülék alkalmas hazai sugárzású digitális adások vételére.

És mégegyszer: a 2. pontban emlegetett készülékbe bizony elég bedugni egy sima koax kábelt dugóval, és ha a TV és az adás HD-s, jönnek és megjelennek a HD adások.

2010. okt. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!