Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha valakinek van egy HD-ready,...

Ha valakinek van egy HD-ready, vagy FUll HD tv-je, és mondjuk a műsorszolgáltatónál előfizetett egy csomagra amelyben van egy csatorna?

Figyelt kérdés
ami pl , olyan hogy m1 HD, animal planet HD , akkor az alapból már HD minőségben fog megjelenni a tv-n? vagy venni kell még valamit hozzá? milyen kábellel van az akkor összekötve? köszönöm az értelmes válaszokat.
2010. okt. 8. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy működik, hogy van egy Set Top Box (konveter) ami fogadja a digitális jeleket. Ez HDMI kábellel van összekötve a TV-vel, és így tud HD minőséget.
2010. okt. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha full HD és a tunere /hangolóegység/ is az, akkor igen, HD lesz, amit látsz. Ha nem ld. első válaszoló
2010. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

és milyen tv-hez van hozzákötve ? gondolom hd-ready ,vagy full hd-tvhez ugye?


azokban nincs beépített ilyen Set Top Box , hogy ne kelljen külön venni?


de meg amúgy akkor ebbe a Set Top Box-ba egy másik kábelnek is kell csatlakoznia nem? mert ebből csatlakozik egy a tv-be a hdmi kábellel , de valahonnan kell jönnie az egésznek hogy legyen "adás" , ez a kábel milyen ? csak egy hagyományos ? vagy az is ilyen hdmi?

2010. okt. 8. 20:39
 4/12 A kérdező kommentje:
és van ilyen hogy Analóg, és digitális jel , ugye? a digitálisnak már szebb a képe, de az még mindig nem hd minőségű akkor gondlom ugye? vagy az már az lenne , csak nincs ilyen átalakító és azért nem ?
2010. okt. 8. 20:40
 5/12 anonim ***** válasza:

Ennyi kérdésen csak a Google segíthet.

Használd egészséggel!

2010. okt. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
azt reméltem van itt valaki esetleg eltudná magyarázni értelmesen ezeket a dolgokat mert a googleben nincs leírva igy minden normálisan.
2010. okt. 9. 11:38
 7/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok: mire is fizetsz elő?

Műholdas? Kábeles? Földi sugárzású?

Milyen TV-d van? Alkalmas: analóg vagy digitális vételre? Ha digitális DVB-S vagy DVB-S2 szabványú /hazánkban csak ebben sugároznak, ez alkalmas "sima" és és HD adás átvitelére is./

Ettől függ a válasz, ne kívánd, hogy mind a hármat részletesen leírja valaki, amikor a neten minden megtalálható.

Ha utánanéztél és valamit nem értesz, tedd fel a kérdést, fogsz választ kapni, de "előadást" ne várj.

2010. okt. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az "élő " adást nem úgy értetettem , majd mindjárt leírom hogy.


Tv-m az :


[link]


samsungLE32b450


igen alkalmas , analóg és digitális jel vételére is.


kábeles szolgáltatásra fizetek elő

2010. okt. 9. 21:31
 9/12 A kérdező kommentje:

tehát végülis az egyértelmű , nekem hogy a digitális csatornák képe szebb mint az analógé, mert ugye az összes csatorna megvan digitálisban is és analógban is .


De pl, ha nézem a tv-t akkor pl van egy olyan csatorna hogy filmbox HD , vagy m1 HD . Ezt is ugye digitálisban nézem , DE most ott van a csatornánál az hogy HD . , tehát ennek a képe valójában HD , vagy valamilyen MÁS kábellel kellene csatlakoznia a tv-mhez hogy ez most tényleg HDban lássam?


Mert nincs nagy különbség képileg a sima digitális sávban lévő nem HD mondjuk RTL-klub, és az m1 HD képe között.


Basszus , ez egy kicsit bonyolultan hangozhat, DE tehát a lényeget lehet érteni , vagy nem? Tehát a lényeg az hogy így hogy én most csatlakoztattam a kábelt a tv-m hátuljába , ennyi elég a HD képminőség eléréséhez?


Vagy nem , az a kábel nem elég, kell még nekem ilyen set top box amit írtál, mert az biztos átalakítja még ebből a kábelből érkező jeleket egy még szebbé, és ez által válik HD-vá végülis.



Mert amit én bedugok a tv-m hátuljába, az nem tűnik valami hiperszuper -modern kábelnek , szerintem ilyet használtak 5-10 éve is , és ez a kábel képes hd jeleket továbbitani a tv-be?

2010. okt. 9. 21:39
 10/12 anonim ***** válasza:

Szevasz! Kezdek belefáradni a válaszolásba, mert:

Írod: TV-d alkalmas analóg és digitális vételre.

Erre a belinkelt oldalon mit látok: "1 db Digitális tuner: DVB-T, DVB-C"

Ezek egyike sem alkalmas analóg vételre, akkor mit kezdjek az ellentmondó információkkal?

Alkalmas viszont kábelen / C= cable!/ érkező digitális vételre, HD-re valószínűleg nem!.

HD kép megjelenítéséhez /már amennyire az a HD ready/ kell egy "doboz" és egy HDMI kábel..

A TV-d felbontása: 1366*768.. Ezt mondják HD-readynek, a full HD 1920*1024 és ráadásul ez még kevés, nem "i", hanem "p" kiegészítő jelzést illik viselnie, műszakilag nagy különbség.

Önmagában az, hogy digitális, nem jelenti azt, hogy szebb a kép, mert ha nagy tömörítéssel adják, akkor inkább gyengébb. Igaz, így 1 analóg csatorna helyén 3-5 digitális fér el!

A HD logó annyit jelent, hogy a felvétel HD-ben történik, a továbbítástól függ /adás, vétel, készülék/, hogy meg is jelenik-e a HD minőség.

""Mert nincs nagy különbség képileg a sima digitális sávban lévő nem HD mondjuk RTL-klub, és az m1 HD képe között."" Persze hogy nincs, mert Te nem HD-ben látod!

Nem szokás, de azon a sima 10-20 éve használt kábelen minden további nélkül lehet HD minőséget átvinni, műszakilag nincs akadálya.

2010. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!