Mi a véleményetek erről a szintetizátorról?
"Poén lenne amúgy csinálni egy olyan vaktesztet, hogy beiktatunk egy változtatható mértékű késleltetést a jelfolyamba, te játszol, és amikor változást érzel, jelezned kell. Kíváncsi vagyok, hol vennéd észre, és hol kezdene a játékod rovására menni."
Lehet meg is írom valamikor a kifürkészhetetlen szoftvert erre.
#11: Addig is, legalább magadat teszteld le. Ahhoz nem kell szoftvert írni, a MIDI sávodra raksz egy MIDI delay effektet és egy LFO CC generátort, amivel modulálod. Az LFO-t lassú, random lépcsőfüggvényre állítod, és a frekvenciáját egy második lassú random LFO-val modulálod, hogy arra se érezhess rá, hogy mikor fog lépni. A delay-t 0-ra állítanám és a modulációt bipolárisra, hogy a delay az idő kb. felében egzakt nulla legyen, és a másik felében változó mértékű.
Játszol, és az egészet felveszed a mikrofonbemenettel együtt, amibe bemondod, ha észlelsz valamit. Utána meg összehasonlítod a rögzített CC-t a mikrofonba mondott észleléseiddel és összesíted, hogy hányszor érezted az ugrást helyesen, hányszor vetődtél árnyékra, stb.
Ami a kiértékelésnél érdekes lehet, hogy a teszt vajon meg tud-e főzni, mint a békát. Azt értve alatta, hogy egy 0->20 ms átmenetet észreveszel, de egy 0->10->20-at nem. Sőt, ki lehetne próbálni azt is, hogy mi van, ha egy folytonos random LFO-val modulálsz, amiben nincsenek ugrások, hanem mindig lassan, fokozatosan változik a delay.
13: Most próbálom ki épp a Bitwig-et. Ebben vannak iszonyat jó spektrális effektek, ami az elvéből adódóan 40 ms késleltetést ad hozzá a lánchoz. Az első percben zavaró, 5 perc után tűrhető, negyed óra után gyakorlatilag kikompenzálja az agyad és nem akadályoz, vagy csak egészen minimálisan. A fent megállapított 45 ms-os kritikus határ helytállónak tűnik.
Kimérted azóta, hogy nálad mennyi? Nem akarom elhinni, hogy már 10 ms felett is problémáid lennének.
Az a bajod, hogy pöcsreszelgető topikok egymásra licitáló posztjai alapján meséled be magadnak, hogy te 10 ms felett nem tudsz játszani a tényleges zenészek 99%-ával szemben. De persze nem kell elhinni a grafikonokat, az agy alkalmazkodóképességét, vagy hogy az in ear monitorok előtt is volt élet
Kipróbáltad egyáltalán, kimérted a küszöbértékeidet billentyűn? Vagy azt az 5 percet se szántad rá, mert úgyis jobban tudod?
Olvasd már vissza magad, egy klimpírozni vágyó, ALDI-s szintetizátorral szemezgető embert traktálsz az ASIO kártyával meg az atomfeszes Launchpades dobalapjaiddal.
Azt kérdeztem, hogy kipróbáltad-e vakteszttel, hogy mekkora késleltetést veszel észre billentyűkön, és mekkora késleltetésnél esel szét. Nem Launchpaden, nem dobokon, hanem billentyűkön, billentyűs patcheken, azaz a kérdés tárgyán. Hátha az eredményeket látva leszoksz a kispénzű gyerekek millisecundumokkal való ijesztgetésésről.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!