Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora áramátalakító kéne?

Mekkora áramátalakító kéne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemzetközi kamionsofőr vagyok lassan 1 éve, és a második áramátalakítót ette meg a laptopom.

Sima 400wattos, 24 voltáról megy, telót szoktam róla tölteni és a laptopomat. Viszont játék közben be van dugva mert úgy szebben futnak rajta a dolgok, nincs szaggatás.

Az inverterben megállt a ventilátor és ez már a 2.

Tölteni ugyanúgy tölt csak értelemszerűen forrósodik az inverter..

Szeretnék egy olyat amiben nem áll meg a ventilátor



2023. febr. 5. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Cseréld vagy cseréltesd ki egy minőségire a ventilátort a mostaniban. Ha más gond nincs az inverterrel, azzal sokáig fog tartani. Fújd ki időnként kompresszorral, a sok portól hamarabb lesz csapágyas.
2023. febr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél a laptophoz szivargyújtós töltőt.


Az inverter mérete - 400W - jó, azzal egy jobb asztali gép is elmegy. A ventillátort ki kell cserélni. Fújkáld meg sűrített levegővel, hátha csak nagyon retkes és elindul.

2023. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
most egy ventit semmibe nem tart cserelni es sokkal olcsobb mint uj invertert venni
2023. febr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
36%

es a regi megvan meg? vagy mi lett vele? Mert az is jo lesz uj ventivel ha nem sult meg


ha jatekos laptop fogyaszthat rendesen de gondolom venti nelkul nem sokat nyuztad vele jatekkal

100-150W korulit ha normalis femvazas rendes hutobordas akkor paszivan is birnia kell

legalabbis tonkremennie par hasznalattol nem kell

persze ekkora fogyasztassal paszivan nem jo hosszutavon hasznalni


viszont ha ennyitol meghalt regi es nem csak ventije akkor gyengeminosegu lehet belseje elektronikaja is,

meg lehet tudni melyikrol is van szo?

2023. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

1,2,3-as válaszával értek egyet.

„Mert az is jo lesz uj ventivel ha nem sult meg”

Mi ez valami sütemény, hogy nem sült meg?

„meg lehet tudni melyikrol is van szo?”

Mint a neved is mutatja, úgy sem értesz hozzá, akkor nem mindegy melyikről van szó?

2023. febr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

az olcsó szar trapézinverterek 1-2 évet bírnak aztán megdöglenek. Nekem elegem lett ebből és inkább vettem valami jobbat és minőségibbet, 50k volt (3-4 éve) 800 wattos szinuszos invertner. Nem túl márkás, valami lengyel cucc, de azóta is működik. De ha szivargyújtóba dugod be akkor 300 körüli wattnál úgy sem fog többet leadni biztonsági okokból, szóval felesleges annál nagyobbat venni.


A sok okos baromnak aki veszi a 2000 wattos invertereket és dugdossa a szivargyújtóba és azt hiszi 2000 wattot le is fog adni egy kis matekot mutatnék: 24 voltos rendszer, ált 15 amperes biztosítékkal (de láttam már 5 meg 10 ampereset is). watt = amp x volt -> 24x15=360. Ergo lehetetlen ennél többet kisajtolni mert csak kibaxxa a biztosítékot, szóval ne akarjatok mosógépet rakni a kamionba :D Nagyobb biztosítékot se érdemes berakni mert az meg tűzveszélyes, és a főnök nem fog megdicsérni ha leég a gép.

2023. febr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!