Távirányítóval lekapcsolt mennyezeti lámpa dereng?
Van egy távirányítós ledes mennyezeti lámpám. A villanykapcsoló a fázist szakítja meg, ha a kapcsolóval kapcsolom le a lámpát, akkor teljesen sötét, míg ha a távirányítóval kapcsolom le (és a villanykapcsoló fel van kapcsolva), akkor halványan dereng a lámpa. Pont mint amikor a kapcsoló a nullát szakítja meg. De kimértük, a kapcsoló a fázist szakítja. Nap közben nem lehet észrevenni, meg akkor sem, ha mondjuk csak a TV fénye ad valamit, de amikor teljesen besötételünk és aludnánk, akkor van egy kis fénye.
Mitől lehet ez, mit lehet vele kezdeni?
Erről a lámpáról van szó: [link]
Te magad írod, hogy a kapcsoló nincs lekapcsolva, mert a távirányítóval kapcsolod le.
Tehát a felkapcsolt kapcsolón keresztül kapja a fázist.
És ez normális?
Egy másik szobában van egy hasonló lámpa, ugyanígy távirányítós (Rábalux), de az nem dereng, ha a kapcsoló fel van kapcsolva, de a távirányítóval kinyomom.
1-es vagyok. Aki végigpontozta a bandát az jelentkezzem nálam pofonért!
A kérdező írja, hogy a kapcsolója a fázist szakítja. Amikor pedig a kapcsoló be van kapcsolba, akkor dereng a lámpa. Kapja a fázis, persze hogy dereng. A távirányítós kapcsoló egység minden bizonnyal a másik szálat szakítja. Persze nem tudjuk pontosan hogy milyen elven működk, mert csak annyit tudunk: rábalux.
De ha nem azt szakítja meg, akkor is derenghez a cucc, mert az a vezeték végigmegy a fázis mellett a lámpáig - ami nincs megszakítva - így simán lehet rajta akkora feszültség ami miatt derenghet a lámpa. Ha 10 métert egymás mellett halad két vezeték azon is világít a fázisceruza amelyiken nincs fázis.
És akkor itt el is érkeztünk ahhoz a részhez, hogy kérdező mit mértetek, ki és hogyan és mivel? Aki nem tudja hogy mit mér, mit lát és a mérés eredményét hogyan értelmezze az könnyen futhat rá helytelen következtetésekre. Szóval még az sem biztos, hogy tényleg a fázist szakítja a kapcssoló.
A másik szobában meg azt sem tudjuk mit szakít a kapcsoló és mit nem. Meg úgy általában semmit sem tudunk a házban a villanyszerelésről, áramkörökről és a lámpákról. Így hogyan várjátok el, hogy pontos választ adjunk?
Teljesen felesleges ilyen szarokat venni, jobb lenne egy sima lámpa az éjjeli szakrényre. Azt legalább be tudod dugni fordítva ha dereng.
A 8-as 15:26-kor jól írja.
Ez a jelenség attól van, hogy a kapcsolt vezeték, több méteren keresztül egy feszültség alatti vezeték közvetlen közelében megy, közös csőben, vagy kábelben. Emiatt ebben a potenciálmentes vezetékben feszültség indukálódik. A LED-nek pedig ez már elegendő, hogy nagyon halványan világítson.
Nekem is van ilyen LED-es lámpám az előszobában, nem távirányítós. Évek óta így működik semmi baja. Szerintem nem kell törődni vele.
Ha viszont igaz, amit a kérdező ír, hogy az ő lámpája a kapcsoló felkapcsolt helyzetében dereng, azt nem lehet az indukcióval magyarázni, mert az egyik vezetéken stabil nulla van, a másikon meg stabil fázis. Itt nem tud feszültség indukálódni. Inkább a távvezérlés elektronikáján szivároghat át valami minimális áram, ami kigyújtja a ledet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!