Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » NiMh akkutoltovel feltolthetek...

NiMh akkutoltovel feltolthetek Lion akkut (AA)?

Figyelt kérdés

Fenyforrasba (napelemes) gondoltam veszek nagyobb kapacitasu akkut

(AA Nimh 600 van benne) es latom, hogy van joval nagyobb teljesitmenyu Lion-os AA akku is.


Megvehetem? Nem lesz baja?



2022. okt. 26. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem!
2022. okt. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tilos tölteni li-ion akksit nimh töltővel!


Ami li-ion és AA méretű, ott alaposan meg kell nézni, hogy pontosan mi az! Sokféle van belőlük!

A nimh akkuk feszültsége 1,2V, a li-ion cellafesz pedig 3,7V (feltöltve 4,2V) Nagyon nem mindegy, hogy ha két elemmel működik a lámpád, akkor 2,5-3V, vagy 7,5-8,5V-ot kap. Pillanatok alatt tönkre fog menni, megsüti a li-ion akksi.

Vannak viszont olyan AA méretű akksik amikben bár li-ion cella van, de van egy konverter is ami 1,5V-ot csinál, tehát nyugodtan lehet használni 1,5V-os AA méretű elem helyett. Ezeken az akksikon van egy USB port is ahol tölteni lehet őket, vagy pedig egy speciális 1,5V-os töltő kell hozzájuk. Ezeket sem szabad standard nimh akksikhoz való töltővel tölteni!!

2022. okt. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Morzsi007 ***** válasza:

AA méretû Li-ion akku?

Van ilyen? Tudtok linket, mert engem is érdekelne?

2022. okt. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
2022. okt. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Morzsi007 ***** válasza:

A linket megnézve 2 db gyártót találtam, jó 5 perc keresés után. Talán az egyiket nem is forgalmazzák Nem mind az amiben ott van a lithium szó, pl Lithium ultra, ezek jobb minőségű elemek, ami nem újratölthetők.

Találtam egy 650mah-at meg 900mah-at, ami 2500-4000Ft. NiMh-ban azért vannak nagyobb kapacitású aksik, mint ezek. Lehet inkább arra felé kellene nézegetni kérdező.

Ha mégis Li-ion AA mellett döntesz, azokon van micro USB aljzat, amin keresztül lehet tölteni.

2022. okt. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Morzsi: Pélrául: [link] és [link] Ezek azért már használható kapacitással rendelkeznek és a nicd és nimh akksikhoz képest nincs meg a memóriaeffektus sem, akármikor töltheted őket, ráadásul egy telefontöltő elég hozzá, nem kell spéci cerkaakkutöltő hozzá.

És itt vannak a a 3,7V-os AA cellák: [link]


Ne a mAh-t nézzétek!

Egy 3,7V-os 1000mAh-s cellának nagyobb a tárolókapacitása - 3700mWh - mint egy 1,2V-os 2200mAh-s nimh akkunak ami 2640mWh.


De kérdező amiket itt linkeltem ezeket se tedd bele semmilyen oylan eszközbe ami tölti is őket!

2022. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat.

Meggyoztetek egyertelmuen, szoval csak nimh aa akkut fogok bele venni (mivel a lmaoaba epitett tolto forrast nem tudom megvaltoztatni)

2022. okt. 27. 14:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!