Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Normális, hogy ilyen magas a...

Normális, hogy ilyen magas a feszültség?

Figyelt kérdés
Van egy kb 2 hónapja nem használt 18650 1800MaH-es 3.7V-os akksit, ami eredetileg egy Bt 2.1 hangszóróban volt, de kivettem mert már folyamatosan usb tápról üzemeltetem(bedugva a pc usb portba), az akksit feltöltve tettem el. Ma elővettem és gondoltam rámérek, mennyit merült, de 6.28V-ot mért. Ez normális? Majdnem 2x akkora mint ami rá van írva :/

2022. okt. 19. 12:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Gratulálok...

Az árammérésbe dugtad a feketét a COM helyett az egyik mérőzsinórt. Ezt így ki tanította neked? Még jó hogy duplán nem figyeltél. mert ha a másikat véletlenül a COM-ba teszed, és jó az akku, akkor a 20 amperes sönt biztosítatlansága miatt valami leégett volna.


Akkor egyszer és mindenkorra:

A fekete dugót a COM-ba

A pirosat a Volt, mA, Ohm hüvelybe.

A 20A-t felejtsd el, nem neked való. Majd ha értesz hozzá, és tudod mit akarsz mérni akkor.


Mérd le így bedugva mennyit mutat.

2022. okt. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem még mindig a lemerült elem a ludas. Mert feszültségmérés állásban a COM és a 20A gyakorlatilag azonosnak tekinthető, mivel mikroamperek folynak feszülstségméréskor, így a mérősönt nem szól bele.

De ne szokd meg ezt a helytelen csatlakoztatást.

2022. okt. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Bocs, 10A akart lenni a 20A, csak már nagyon késő van, nem figyeltem
2022. okt. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
jó tudni, hogy eddig rossz csatlakozóban volt, még anno egyik ismerősöm rakta össze, mert elemet sem adtak hozzá. Egyébként csak 50V alatti mérésekre használom nagyon ritkán, de már át is dugtam a com-ba a feketét.
2022. okt. 20. 00:39
 15/15 anonim ***** válasza:
Majd mérd le jó elemmel is. Ha kicserélted, mérd le a régi elemet! Szerintem 6 voltnál már nincs több abban a 9 voltos elemben.
2022. okt. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!