Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha felszereltetek most egy...

Ha felszereltetek most egy napelemes rendszert, és később további panelekkel bővítem, akkor kell újra engedélyeztetni, vagy csak felrakom és bekötöm a paneleket?

Figyelt kérdés
Most egy 5kWh-s invertert vennék és 3 kWh-nyi panelt, a kérdés az, hogy mivel jár később még további paneleket felrak(at)ni.

2022. okt. 10. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Be kell kötni a paneleket és újra konfigurálni az invertert.
2022. okt. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
Azt majd megtervezi helyetted a hozzáértő, hogy a jelenlegi fogyasztásodhoz mekkora rendszer szükséges.
2022. okt. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1-es: ezt tudom. A kérdés arra vonatkozott, hogy ezt kell-e (újra) engedélyeztetni (az inverter marad majd ugyanaz).
2022. okt. 10. 16:23
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell engedélyeztetni. Mert az invertert engedélyezi a szolgáltató, és az nem változik.
2022. okt. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell
2022. okt. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy kell beadni a tervek, hogy 5kv a rendszer. Azt senki sem nézi, hogy mennyi napelemet teszel fel, csak az invertert. Amíg az marad addig az se számít, ha több elemet teszel fel (úgy sem tud többet termelni)
2022. okt. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jól írja 4-es. Nálam is ez volt. 4,1-es inverterem van. Először csak 10 darab 270W-os panel volt fenn, ezzel kaptam meg az engedélyt, de tavaly év végén "kimaxoltam". Feltetettem még 5 darab 360W-os panelt, így összesen 4,5kW-os lett. Nem kellett újra engedélyeztetni. Az MVM felé a 4,1 a mérvadó. Más kérdés, hogy az inverter úgy van beállítva, hogy 4.0 kW-nál korlátozza a termelést és az is, hogy a névlegesnél így sem fog többet adni akkor sem, ha a panelek már többet tudnának. Mielőtt valakinek nem lenne egyértelmű, azért érdemesebb a panelek teljesítményét az inverter maximuma fölé lőni, mert azok a névleges teljesítményüket csakis optimális esetben adnák le, viszont ez szinte sosem teljesül a valóságban. (Állandó tényezők, amik eleve negatív hatással vannak a termelésre: Ház és tető tájolása, területi adottságok, belógó tereptárgyak, valamint ott vannak a változó tényezők is: időjárás, hőmérséklet, napszak, ... stb.) Szóval egyrészt nyáron sem mindig jön ki az elérhető max a panelekből, de amikor felhős az ég olyankor is jól jön, ha egy picivel felülméretezett napelem park dolgozik, a névleges teljesítményének pl. csak a 10%-án.
2022. okt. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 éve telepítettek nekem fronius PRIMO 3 inverterrel 8db 275 W-os panelt. Idén volt pénzem bővíteni. Sajnos már csak szeptemberben. Raktam még rá 10 db 270W-os panelt, más tájolással.
2022. okt. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!