Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mivel tud többet egy méregdrág...

Mivel tud többet egy méregdrága számológép, mint egy olcsóbb tudományos?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Több embernél láttam félelmetesen drága számológépeket (HP Prime, TI Nspire stb..) miért ilyen drágák ezek a gépek? Azt olvastam, hogy grafikus számológépek, viszont van egyéb tulajdonsága? Előnyük származik belőle használójuknak?



2022. aug. 24. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
igen, igen
2022. aug. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván minden ilyesmi úgy van beárazva, hogy minél többet tud, annál drágább. Az, hogy melyik konkrétan miben tud többet a másiknál, azt a konkrét modellek (sorozatszámok) ismeretében lehet megmondani.
2022. aug. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Pl: Az en Casio fx 991ce-m, mennyivel marad el egy HP Prime G1-től?
2022. aug. 24. 17:48
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
2 körrel
2022. aug. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Vortrex ***** válasza:
100%
A Casio fx 991ce még egy sima 991es-től se különbözik tudásban. Amúgy az internet írja mit tud, ha az neked semmit sem jelent, akkor mi minek erőlködjünk
2022. aug. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Mert ezek programozhatók és szöveg tárolására is alkalmasak. Vásárlói célcsoportjuk nem az általános és középiskolások. Inkább a rajongók és dolgozó emberek, akiknek ez az ár meg se kottyan.


Viszont már a jó tudományos számológépek ára is felment, akár 16eFt-ot is elkérnek a jobbakért.

2022. aug. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Szirty ***** válasza:
100%

"Előnyük származik belőle használójuknak?"


Ha kihasználják a többletfunkciókat. Egyébként nyilván nem.

2022. aug. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Ha annyira butácska vagy, hogy eszedbe sem jut elolvasni a specifikációjukat, és inkább itt kínlódsz, akkor neked nincs szükséges semmiféle tudományos számológépre!
2022. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Egy átlagos középiskolásnak tökre elég a Casio. A fele funkciót még abban sem fogod használni. Aki a top kategóriát veszi az vagy matematikus, vagy nagyzolni akar.
2022. aug. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Mmm a “butuskára” kitérve pedig elolvastam a reddit postokat, végig néztem youtube videókat, viszont a graphon, és a gyorsaság teszten kívűl nem találtam semmit. :) Pár oldalon ahol összehasonlíthatod a különböző gépeket, a HP-nál a legtöbb helyen “N/A” áll. :)

Szeretem a matematikát, még ha csak hobbi szinten is, és csak szimplán kíváncsi voltam, hogy mi az amiért legalább 40.000 forintal többet kérnek (Egyébként a legtöbb posztban a HP prime-ot pont középiskolásoknak ajánlották.)

2022. aug. 24. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!