Miért mondják, hogy a töltő fogyaszt ha nem töltünk vele és húzzuk ki?
Én leteszteltem többet is és nem fogyaszt, vagy nem mérhető annyira kevés.
A fogyasztás mérő aktuális fogyasztásnak 0,0 kwh mutatott ami azt jelenti, hogy ha fogyaszt is, akkor 0,04 kwh nál kevesebbet ugye mert 0,05 től már 0,1-et mutatott volna. Ezután bekapcsoltam, hogy mérje meg mennyit fogyaszt 1 nap alatt és 0,000 kwh-t mutatott, tehát kevesebb mint 0,0005 kwh mert ha legalább ennyit fogyasztott volna 1 nap alatt akkor 0,001 kwh-t mutatott volna. Ennek türkében ha fogyasztott is 0,0004 kwh-t egy nap alatt amit még nem tudott kimutatni akkor is éves szinten 0,146 kwh fogyasztást jelent (ha 0-24 be van dugva) tehát tulajdonképpen nem fogyaszt semmit. még 500 ft /kwh áram ár mellett is éves szinten 73 forint.
A régi trafós adapterek korából maradt fenn ez a szokás, amiben a fogyasztás néha 10-20 W is volt üresjáratban. A töltésvezérelt korban ez már nem érvényes.
Ettől függetlenül még sok olyan fogyasztó van, ami tétlen állapotban is csinos teljesítményt vesz fel.
Azért mondják, hogy fogyaszt mert fogyaszt.
Ha 1 nanowattot fogyaszt, akkor is fogyaszt, csak ez elhanyagolható.
Én inkább azért húzkodom ki, mert nem bízok minden szarban, és nem akarom, hogy tüzet okozzon a távollétemben.
Mert a töltők nem mindig voltak ilyenek. Ki kellett fejleszteni előbb azokat a dolgokat, amit ma használunk. Amíg nem ontották a kínai chip üzemek a félvezetőket, addig ezt a feladatot vasmagos transzformátorral oldották meg, amit ma már kapcsolóüzemű tápegységgel.
De ettől eltekintve egy átlagos mai háztartásban, szerintem vagy 2 töltő mindig ott figyel bedugva. Ha ezt országos szintre vetítjük, elég komoly teljesítményeket csak ezekre pazarol el a rendszer, ami a te szemszögedből egyébként jelentéktelennek tűnik. És ez csak a mobiltöltő, ezektől vannak sokkal nagyobb alapfogyasztást produkáló eszközökből jó sok, amit elektronika vezérel.
Itthon szét is néztem:
-sütő (érintős vezérlés)
-mikró (érintős vezérlés)
-elektromos tűzhely (érintős vezérlés)
-páraelszívó (érintős vezérlés)
-kávéfőző
-wifis lámpák vezérlői
-nyomtató
-vezeték nélküli telefon
-rádió a konyhában
-hifi a szobában
-3 tv
-mosógép (igen, wifis, mobilappos)
-2 klíma
-távirányítós ventilátor
-éjjeli fények
-párátlanító (szezonális, nyáron ki van kapcsolva, de ősztől tavaszig készenlétben van)
-gázkazán vezérlése, és plusz a külön vezetéknélküli termosztát vevőegysége
-fűrdőszobai meleglevegős távirányítós fűtőizé a falon, ami mutatja hány fok van a helyiségben
-3 db mozgásérzékelő (ez is fogyaszt, ha a lámpa nem ég, akkor is)
A többit nem írom, ami működik, mint pl. a hűtő, mert az mindig megy. Ezek meg akkor is fogyasztanak ha nem vagyok itthon. Mind.
Van ezen kívül tv modem, meg wifi router, elektronikus nagy kijelződ ledes óra, meg pár dolog ami nyilván azért fogyaszt, mert folyamatosan használatban van.
Ez így leírva már nekem is érdekes, meg fogom mérni, hogy ha kihúzom a hűtőt, mennyit fogyaszt a többi összesen.
A töltés vezérlés a telefonban volt a transzformátoros időben is és most is. Nem ettől kisebb a fogyasztás, hanem azért, mert a mostani adapterek már kapcsolóüzeműek. Megmértem néhánynak az áramfelvételét:
Régi Nokia transzformátoros adapter: 5 mA
Újabb Nokia kapcsolóüzemű adapter: 0,3 mA
Régi Toshiba laptopadapter: 5 mA
Új Dell laptopadapter: 25 mA
Ez utóbbit furcsa a régebbihez képest, de tényleg ennyi.
Kérdező, lehet annyi, amennyit mértél, mert például a Nokia adapter fogyasztása terhelés nélkül egy nap alatt: 24·230·0,3·10⁻⁶=0,0017 kWh. Éves szinten ez közel 0,6 kWh. Ha szétnézünk a lakásban több ilyen készüléket is találhatunk, amelyik „csak nagyon keveset” fogyaszt készenléti állapotban.
2. értem és én is kikapcsolom az elosztót, ha hosszabb időre elutazom, a vizet is elzárom, de a lényeg hogy itt az energiatakarékosság szempontjából mondták, de értem akkor a válaszokból, hogy régen fogyasztott.
3. értem amit mondasz, hogy 1 millió lakás meg minden, de nem ez fog számítani több kár származik társadalmi szinten abból, ha lent van a földön a konnektor és megúzod a hátad amikor kihúzod a töltőt.
Ha pl leveszed a lábad a gázról mert sárga és nem tövig nyomod a pirsonál a féket, vagy nem 130-al mész hanem csak 100-al (100 km-en kevesebb mint 10 percet vesztesz, de 3-4 literrel kevesebbet fogyaszt - kipróbáltam) egy kocsinál több káros anyag kibocsátást spórol meg az ember egy év alatt mint a töltőknél az 1 millió lakásnál. Vagy a boltokba alig lehet bemenni napszemüveg nélkül, mert olyan fény van, ott kellene megszabni egy max fényerőt amit használhatnak, és még sorolhatnám.
"5. én nullát mértem, igaz csak egy napig mértem, de 0,000-t mutatott. "
Fejezd már be a hülyeséget."
Azért, mert a mérőkéd nem mutat alacsony értéket, és lefelé kerekít, aztán a nullát persze összeadva nulla lesz az összesítés, nem azt jelenti hogy nincs fogyasztás.
Megbízható multiméterrel mértél?
"Ha ezt országos szintre vetítjük, elég komoly teljesítményeket csak ezekre pazarol el a rendszer"
Mondjuk be van dugva egymillió egywattos töltő. Ezeknek legyen kétharmada feleslegesen bedugva, az 0,67 MW. A téli-nyári időszámításhoz azt tették hozzá, hogy az egy kb 25 MW-os terhelést jelentő város energiafogyasztását spórolja meg, az meg, az ellenzők szerint nem komoly. Mi a komoly? Egy 7000 MW-os csúcsterheléshez képest?
8 nem azt mondtam, hogy nincs fogyasztás, hanem hogy 0,000-t mértem egy nap alatt. Ezért adtam neki egy olyan minimális értéket a számításomban, ami még 0,000 az én mérő eszközömnél, de valójában mégis fogyaszthat. Szóval ami nálam 0,000 az akkor max 0,0004 mert 0,0005 től már 0,001-etmutatott volna a mérőeszköz. 0,0004*365 őgy jön ki a 0,146 kwh / év
De a lényeg, hogy ezért nem éri meg kihúzni a konnektorból a töltőt, főleg ha máson nem spórolunk, ahol óriási megtakarítást lehet elérni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!