Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mozgásérzékelőt be lehet...

Mozgásérzékelőt be lehet kötni csengőre? A mozgásérzékelőből , barna, kék, és piros kábel jön ki. Mi célt szolgál a piros? A csengő régi reduktoros. Gondoltam riasztóként alkalmaznám. Kamera nem érdekel.

Figyelt kérdés

#csengő, riasztó mozgásérzékelő
2022. aug. 6. 16:42
1 2
 11/18 Szirty ***** válasza:
69%

Ja hogy lámpát kapcsolt!

Valahogy "elfelejtetted" ezt az apróságot megemlíteni. Én spec riasztó mozgásérzékelőre gondoltam.

2022. aug. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen!
2022. aug. 6. 19:24
 13/18 A kérdező kommentje:
Van jelentősége??
2022. aug. 6. 19:25
 14/18 anonim ***** válasza:

#13: "Csak" annyi, hogy akkor 230V-ról üzemel és képes 150W-os teljesítményt kapcsolni... A riasztórendszerek mozgásérzékelői inkább DC-ről működnek és pár milliampert kapcsolnak.


Először mérd ki, van-e rövidzár valamely vezetékek között! Ha van, akkor a piros és a kék között kéne lennie (mozgás nélkül a kékre húzza le a kimenetet), de nem feltétlenül lesz. Utána kösd be a barnát és a kéket a hálózatra, majd mozgasd előtte a kezed és nézd meg, a mozgás hatására lesz-e rövidzár a piros és a barna vagy a kék között! Ha igen, akkor működik a mozgásérzékelő és az adott fázist kapcsolja. Ha a barnát kapcsolja, akkor a pirosat és a kéket (egy sorkapcson kettéosztva) kösd rá a csengőre (ha a kéket, akkor a pirosat és a barnát) és már kész is vagy. Arra azért számíts, hogy tényleg az őrületbe fog kergetni, ha 3 percen keresztül szól a csengő! :)

2022. aug. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Szirty ***** válasza:

"Van jelentősége??"


Olyan mértékben van jelentősége hogy fényévekre van egymástól a kettő a kérdésed további részét tekintve!

De ha így állsz a dologhoz akkor én is.

2022. aug. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

14: Köszönöm a részletes leírást!


15,Bocsi de semmi rossz szándék nem állt a kérdésem mögött! Látod a 14-es nem a rossz oldalát nézte...sajnos jól álltam a dologhoz, csupán nálad jött le félre érthetően. :) sajnálom.

Köszönöm szépen

2022. aug. 6. 20:38
 17/18 anonim ***** válasza:

Barna: fázis

Kék: nulla

Piros: kapcsolt fázis

2022. aug. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Koszonom.

Mentek a zöldek.

2022. aug. 7. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!