Tudok úgy otthoni napelemet telepíteni, hogy az MVM ne is tudjon róla?
Tudok úgy otthoni napelemet telepíteni, hogy az MVM ne is tudjon róla?
Szerintem támogatást nem kapnánk rá. Méregdrága kivitelezőt kihagynám a mostani rezsihelyzetbe. Ezért nem is akarok semmiféle órát rárakatni emiatt.
Viszonylag sok 400kW áram elmegy nappal 3 fázisról nálunk egy hónapba (100e.).
6kW rendszert szeretnék. Ehhez 20 tábla napelem elég lenne?
Sziget üzemben elvileg lehet.
Ehhez azonban a termelt energiát akkor kell kihasználnod amikor termeled.
A hálózatodat pedig úgy kell átalakítanod hogy a napenergiával működtetett fogyasztókat le tudd választani a hálózatról amíg a napelemről akarod őket használni.
Szigetüzeműt lehet.
Kell némi tárolókapacitás (akku nem olcsó), és valami hülyebiztos leválasztás, hogy a te rendszered semmiképpen se dolgozhasson vissza a hálózatra.
Szigetüzeműhöz úgymond semmi köze a szolgáltatónak, de
1. amennyiben a szigetüzemű rendszered feketén mégis rákapcsolod a hálózatra, szigorú büntetőjogi (nem ám szabálysértéses, pénzbírságos ejnye-bejnye) felelősségre vonás lehet belőle.
2. áramszünet esetén (pl nyári vihar) a rendszered műszaki állapotát teszed kockára. Főleg a noname kínai inverterek hajlamosak elfüstölni.
A kézi átkapcsolást felejtsd el, elég 1x benézni és elszáll minden, akár a ház is leéghet. Csak egy mozdulat az egész, sajnos láttam ilyet kedves spórolós ügyfélnél.
3. a szigetüzemű rendszer költsége 2x nagyobb, mint az azonos teljesítményű hálózatra táplálóé. Jelentős költség az akkumulátor, amit ráadásul néhány évente cserélgetni kell.
4. Télen, a gyakran heteken át tartó felhős időben a névleges teljesítmény 10% -án vánszorog a rendszer, tehát pont amikor általában a legtöbb energiára van szüksége az embernek.
6 kWp rendszer ilyenkor nyáron napos időben, tökéletes tájolással megtermeli 35-40 kWh-t naponta, ugyan ez decemberben 2-4 kWh/nap-ra lesz képes.
#3-nak:
Nem kell elfelejteni a kézi átkapcsolást.
Közös "nulla", a kapcsolást pedig alternatívban kell megoldani.
H'lyebiztos.
#Ez így nem igaz. Visszatáplálásnál a még hagyományos mérőnél is az áramtekercsben fordított lesz az áram iránya, és visszafelé fog forogni a mérő.
Így működtek a régebben "okos" villanyszerelők által fű alatt ajánlott órafékezők is: Kis, 10-15 watt körüli trafós dugasztáp, szekunder letekerve, és feltekerve a helyére pár menet vastag huzalból. Egyik vége a dugasz arra a pontjára, amire a fázis kerül, másik vége egy hosszabb vezetéken kivezetve, és jellemzően egy laposelemből származó rézlemezkén végződve. Ezt a lemezt ügyesen be lehetett csúsztatni a mérő előtti főmegszakítóba, hogy érintkezzen a méretlen fázissal. Ha csak simán egy vezetékkel söntölték volna a mérőt, akkor nem sok eredménye lett volna, mert a nagyon vastag áramtekercsen folyt volna az áram nagy része, nem a megkerülő vezetéken, így viszont ha jól méretezték, a mérő megállt, vagy akár lassan visszafelé forgott.
Fenti leírás megvalósítása természetesen bűncselekmény, és senkinek sem javaslom.
Sziget üzemben sok minden lehet, de szakember kösse be!!!!
Lelke az inverter, és kell némi akku is...
400KWh? Az jó sok... Hűtés és fűtés is erről megy meg minden más is?
Ez esetben "csak" duplázódni fog kb a villanyszámla.
Ha eddig 15k volt most majd 30k lesz.
Némi spórolással azért le lehet vinni a fogyasztást némileg...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!