Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi történik akkor ha 3,6V-os...

Mi történik akkor ha 3,6V-os gomb elemet. 3V-os töltővel töltünk?

Figyelt kérdés
Vagy ha 3V-os elemet 3,6V-os töltővel töltünk.
2022. jún. 10. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Az ELEM nem tölthetö! Az AKKUMULÁTOR tölthetö!
2022. jún. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ó fszom rosszul írtam. De szerintem vagy olyan okos és intelligens, hogy tudod mire gondoltam.

Egy ilyen okos és intelligens embertől a következő választ várnám:

Szerintem te akkura gondoltál és nem elemre. A kérdésedre a válasz pedig hogy...

2022. jún. 10. 19:55
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként meg a köztudatban így él. Tölthető elem. Az átlag emberek így ismerik. Még ha nem is helyes a kifejezés. Erős a gyanúm hogy tudod mire gondoltam.
2022. jún. 10. 19:59
 4/10 Pelenkásfiú ***** válasza:

Nem vagyok profi a témában, de ha jól tudom:


Egy akku feszültsége használat közben csökken, töltés közben nő.

Pl. a gyakori 3,7V-os akkukat 4,2V-ig szabad tölteni.


Ha a töltő 4,2V-os, akkor nem is tudja ennél tovább tölteni.

Ha pl. 5V-os USB-ről töltöd, akkor lennie kell egy áramkörnek, ami 4,2V körül megállítja a töltést.


Ha 3V-ossal töltöd, akkor egyszerűen nem fogja tudni 3V-nál tovább tölteni.


Ha hülyeséget írtam, sorry. :)

2022. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A töltéshez alapvetően az szükséges, hogy a töltőfeszültség nagyobb legyen az akkumulátor feszültségénél. A 3,6 V-os akkumulátort 3 V-tal nem lehet tölteni, legfeljebb, akkor, ha 3 V alá merült. Akkor is csak addig, amíg a feszültsége eléri a 3 V-ot, de az még közel sem a feltöltött állapot. Ha az akkumulátor feszültsége nagyobb, mint a töltőfeszültség, akkor az áram az akkumulátorból folyik a töltő felé, addig, amíg a két feszültség egyenlő nem lesz. 3,6 V-tal lehet tölteni 3 V-os akkumulátort (egyáltalán van ilyen?), ha szükséges, a töltőáramot megfelelő értékre korlátozva.
2022. jún. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"3,6V-os gomb elemet. 3V-os töltővel töltünk?"

Elemet nem töltünk! El fog pukkanni!

Ha a kkumulátorról van szó, akkor ez esetben merülni fog az akku.


"Vagy ha 3V-os elemet 3,6V-os töltővel töltünk."

Hát akkor töltődni fog - ha akkumulátor!

De azt is tudni kéne, hogy milyen az az akkumulátor, mert csak a hozzá való töltővel szabad tölteni. Csak úgy tárenni szabályozatlanul, ellenőrizetlenül egy akkura feszültséget nem szabad.

2022. jún. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Vettem ilyen gomb akkut:

[link]


Ilyen töltő volt hozzá, és már látom is hogy ez 4,2V

[link]



Aztán láttam, hogy van Maxell márkájú gomb akku is. Mondom akkor inkább olyat veszek, és ezt is az előző töltővel töltöttem. Nem is figyeltem hogy a Maxell már csak 3V.

[link]


Ebben az esetben lehetett e maradandó baja a töltőnek vagy az 3V-os gomb akkunak? Persze volt olyan mikor a 3V-ost meg a 3,6V-ost együtt töltöttem a már említett töltővel.


Aztán észrevettem hogy hoppá ez az elem nem csak a márkában különbözik, így kerestem hozzá való töltőt. Találtam is. Ezzel elvileg mind a kettő elem tölthető csak az oldalán kell a kapcsolót állítani:


[link]



Két kapcsoló van én meg nem vizsgáltam meg eléggé, és azt hittem, hogy ha az egy kapcsolót átkapcsolom akkor az egész töltő így tölt. És itt volt olyan, hogy az egyik kapcsoló 3V-on maradt de az akku 3,6V-os volt.


Ebben az esetben is érdekelne, hogy keletkezhetett-e baja a töltőnek vagy az akkunak.

2022. jún. 11. 09:39
 8/10 anonim ***** válasza:

És mi lett volna ha ezt már az elején elmondod ahelyett, hogy lebacol mindenkit aki segíteni szeretne? Hm?

Ne keverd az elem és az akku szavakat! Tényleg nem ugyanaz... Ennyi erővel keverhetnés a pirosat és a zöldet is a rendőtlámpán...

Az elsőként linkelt akku és töltő jó párosítás.

A li-ion akkumulátornak a névleges feszültsége 3,6V, max feltöltött feszültsége 4,2V

A conrados is jó ehhez az akkuhoz ha 3,6V-ra kapcsolod!

A másik "kapcsolóval" kell kiszedni az akkut a töltőből.

Maradandó baja nem valószínű, hogy lett.

Tessék elolvasni a használati útmutatót ha nem értesz ezekhez a dolgokhoz! Ott van a vonrad oldalán is, letölthető, a tényleges, releváns infó kevesebb mint fél oldal.

2022. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ne essünk túlzásba. Nem basztam le mindenkit. Az első válaszolót basztam csak le, és szerintem jogosan. Keress rá arra, hogy tölthető elem. Rengeteg találat van rá. Azért ezt összekeverni nem akkora bűn (Persze csak akkor ha tudom miről beszélek csak rosszul mondom, mert ha gyakorlatban összekeverem és tényleg elemet töltök az már baj) Itthon is ha beszélek róla akkor azt mondom, hogy fel kellene tölteni az elemeket (és valójában nem elemet akarok tölteni hanem akkut, csak hát így rögződött be.) És gyanítom hogy az emberek kb 90%-a így mondja. Valószínű az első válaszoló is tudta ezt. Ahelyett hogy csak kijavítja azt amit igazából véletlen elbasztam, (és ő ezt tudta) érdemben nem válaszolt.

A használati utasítás elolvasásában igazad lenne ám az első belinkelt töltőre ez nem vonatkozik, mert ahhoz nem volt. Így a kérdést akkor is feltettem volna ha a Conrad is használati útmutatót elolvasom. Ugyanis a nem Conrad-os töltővel is töltöttem olyan akkut amit nem kellett volna.

2022. jún. 13. 01:01
 10/10 A kérdező kommentje:

[link]


Látod? Tessék szépen akkor írni minden oldalnak hogy jajj ez nem helyes. Minek? Tudod miről van szó és a lényeg ez.

2022. jún. 13. 01:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!