Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy egyfázisú motorom....

Van egy egyfázisú motorom. Hogyan tudnám megtudni a három kivezetés közül melyik a segéd, ill a főfázis kivezetési pontjai?

Figyelt kérdés

-egyforma vastagok a vezetékek,

-nem látszik nyitotsága ellenére sem a különáló tekercsrészek.

-nem akarok zárlatot okozni.

-nincs müszerem mérni.


2010. szept. 17. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha egyfázisú, akkor nincs segédfázis.


Van fázis, nulla és föld.


A földvezetéket ki kell mérni valahogy. A motor test (ami maga a ház) és az egyik vezeték között kell "zárlatot" - 0 Ohmot mérned.


Ha nincs műszered, akkor egy elem némi drót és egy lámpa segítségével tudod megállapítani. (A motortest és az egyik kivezetés között kell világítania)


Ha ezt nem tudod egyértelműen megállapítani, akkor akár áramütés is érhet!!!

2010. szept. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyi sok a "nem" és a "nincs", akkor irány egy szakember!
2010. szept. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek teljesen egyet az elsővel,a régi keverőtárcsás 30 éves Hajdú mosógép is eygfázisú,és volt tekerve rá segédfázis.
2010. szept. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"eygfázisú,és volt tekerve rá segédfázis"


És ha a földelést leszámítod, akkor hány kivezetésed maradt?

És ha kettő, mint az a címből következtethető, akkor ezek után hány variációban tudtad bekötni? :)

2010. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

megvan és müködik. a háromból kettőnek jut egy fázis és egy nulla, a harmadikat egy kondenzátorra kötöttem és a kondenzátor maradék kivezetése pedig megint kapott egy nullát. a nullázó vezetőt ami fémtestre megy elhanyagoltam.

nem a földelés a harmadik szál. (amit nullázónak írtam az elöbb) mindhárom bemegy a tekercselésbe. (abba a rézszinü izébe.) csak azért kérdeztem hogy lehetne. mert nem akartam zárlatot okozni. és kimenni az esőre felkapcsolnk a kismegszakítót. egy normál izzóval próbálkoztam , (sorba kötöttem a tekercsrészekkel) és arra számítottam hogy az egyik tekercsnek van akkora ellenállása hogy gyengítené az izzó fényét, de nem jött be a számításom. azért kösznöm! az a lényeg hogy működik.

2010. szept. 17. 18:02
 6/6 boldogblog válasza:
Amit te "nullázónak" becézel és a fémtestre megyen az a "Védőföldelés" A színe "zöld-sárga". Életvédelmi célokat szolgál... Tudni illik, hogy ne tudjon agyon baszni, amikor kézbe fogod és kisétálsz az emlegetett esőbe... Most sikeresen létre hoztál egy életveszélyes szituációt... Ha tönkremegy a motor "üzemi" szigetelés és valaki megérinti, akkor akár halálos áramütés is érheti... A jó hír az, hogy ezért te leszel a felelős! Ha túléled, akkor mehetsz a börtönbe... Gratula.
2014. jan. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!