Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A zavarszűrős elosztót be...

A zavarszűrős elosztót be lehet dugni egy másik (nem zavarszűrős) hálózati elosztóba?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy ilyet:

[link]

vagy ilyet:

[link]


Hifihez kell. Na de a kérdés. Amennyiben ezt a zavarszűrős elosztót nem közvetlenül a falon lévő konnektorba dugom be, hanem egy másik hálózati elosztóba akkor is ugyanúgy teszi a dolgát? Magyarán ugyanolyan hatékonyan végzi a zavarszűrést?


Most gondolom, felvetődik a kérdés, hogy miért nem dugom be egyből a konnektorba, és miért kell egy másik elosztóba dugnom.

Azért, mert ezek a zavarszűrős elosztók, ugyan rendelkeznek túlfeszültség elleni védelemmel, de a villám(csapás) okozta túlterhelés ellen NEM védenek.

Ezért arra gondoltam, hogy vennék olyan elosztót, ami tud villám elleni védelmet, és EZT dugnám a fali konnektorba, majd a zavarszűrős elosztót pedig ebbe a villámvédelemmel ellátott elosztóba.



#HiFi #zavarszűrő #villámvédelem #hálózati elosztó #túlfeszültségelleni védelem #tápszűrő
2022. febr. 18. 21:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Igen, bedughatod úgy is, ahogy szeretnéd, semmi baj nem lesz.
2022. febr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%

Teljesen mindegy, hogy közvetlenül a fali aljzatba dugod a tápszűrőt vagy egy másik elosztóba. Az áram így is, úgy is átmegy a zavarszűrőn. Ilyenkor pedig az teszi a dolgát, azaz szűr.


[link]


Ez véd villámcsapás ellen. Az iMac-emhez ilyesmi APC-t használok én is. De a Bachmann is gyárt hasonló jókat.

2022. febr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

"vennék olyan elosztót, ami tud villám elleni védelmet"

Csak az a hiba a gondolatmenetben, hogy nincs olyan elosztó, ami a (közvetlen) villámcsapás ellen véd.

2022. febr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%

" Csak az a hiba a gondolatmenetben, hogy nincs olyan elosztó, ami a (közvetlen) villámcsapás ellen véd. "


Ez igaz. De! Vannak olyan elosztók amik a villámcsapás okozta túlterhelés ellen védenek, mert például van bennük hőkioldó biztosíték. Mert senki ne gondolja azt, hogy ha vesz a PistaJóskaKarcsi egy 4000-6000 Ft-os túlfeszültség elleni elosztót, akkor az majd meg fogja védeni a készülékeket a villámcsapás OKOZTA TÚLTERHELÉSTŐL. Nem, nem fogja megvédeni, ugyanúgy tönkre mehet a készülék.

Viszont vannak olyan elosztók amik a NEM KÖZVETLEN villámcsapástól védenek.


Közvetlen villámcsapástól a villámhárító véd.

2022. febr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

"Viszont vannak olyan elosztók amik a NEM KÖZVETLEN villámcsapástól védenek."

Ezeket hívják túlfeszültségvédelemmel ellátottaknak.

2022. febr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
32%

"Ezeket hívják túlfeszültségvédelemmel ellátottaknak."


Nem egészen. A sima túlfeszültségelleni védelemmel ellátott elosztók, NEM védenek ATTÓL a fajta "túlfeszültségtől" amit a KÖZVETETT villámcsapás okoz túlterhelés gyanánt. A túlfeszültség és a nagyfokú áramtúlterhelés nem ugyanaz. Túlfeszültséget egy hibás kapcsolás, bekötés is okozhat. A túlfeszültség nem mindig jelent jelentős feszültségkülönbséget, és legtöbbször rövid ideig tart. A villám okozta túlterhelés már egy komolyabb dolog, az ilyen elosztókban már nem poénból van biztosíték is.

2022. febr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Túlfeszültség az lehet mVolt-os is, ami nagyon minimális. (De károsíthatja a készüléket hosszú távon). Az is okozhat túlfeszkót, ha egy elosztó összes aljzatába be vannak dugva a fogyasztók, és mindegyik fogyasztó üzemel. Persze ez függ az adott fogyasztók teljesítményétől is. Nézegettem most én is túlfeszültség elleni elosztókat, hát nem véletlenül tud többet a 25ezer forintos a 6ezer forintostól. Egyikben olvadó biztosíték is van
2022. febr. 19. 10:05
 8/20 anonim ***** válasza:
21%
Ne is ostobáskodjatok már. A villámcsapásnak egy közvetett hatása van, ez a következő kettő :D : zárt hurkokban áramot, nyitott hurkokban feszültséget indukál. Ezek ellen véd a túlfeszültségvédő. E téren a túlfeszültség az szabványokban meghatározott érték, nem pedig millivolt. :D Konkrétan a követelmény az 1,5 kV, de hát jó gyártmányok megfogják 1,2-nél, rosszak meg 1,6-nál.
2022. febr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%

#8 OMG!🤦


Te miről beszélsz??? Nagyon nem fogtad fel amit írtam, de ahogy elnézem a Kérdező milivoltos példáját sem sikerült megérteni.


"A villámcsapásnak egy közvetett hatása van, ez a következő kettő :D : zárt hurkokban áramot, nyitott hurkokban feszültséget indukál. Ezek ellen véd a túlfeszültségvédő."


Igen, csak nem mindegy, hogy MILYEN az a túlfeszültségvédő! Erről írtam fentebb. Az 5000 Ft-os túlfeszültségelleni védelemmel ellátott elosztókban messze nincsen olyan komoly, szakszerűen méretezett és beépített védelmi áramkörök (és akkor az anyaghasználatról még szó sem esett).


A kérdező zavarszűrőt szeretne használni egy audiolánchoz, tehát komolyabb berendezései vannak. Ha szeretné valamilyen szinten a villám ellen védeni a készülékeit, akkor nem fog venni egy 5000 Ft-os túlfeszültségvédős elosztót a Teszkóban, hanem valami komolyabbat venne.

2022. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
18%

„Teljesen mindegy, hogy közvetlenül a fali aljzatba dugod a tápszűrőt vagy egy másik elosztóba. Az áram így is, úgy is átmegy a zavarszűrőn. Ilyenkor pedig az teszi a dolgát, azaz szűr.”

És ettől jobban fog szólni az erősítő?

2022. febr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!