Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hány Amper folyik a konnektoro...

Hány Amper folyik a konnektoron, ami 220 Voltos?

Figyelt kérdés
2021. dec. 29. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A terheléstől (a fogyasztó ellenállásától) függ.
2021. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A vízcsapban van egy nyomás (konnektorban 230V feszültség).

Ha nincs kinyitva a vízcsap, nem folyik belőle semmi.

Ha a konnektorba semmi nincs bedugva, nem folyik sehova se Amper.

Majd ha bedugsz valamit (ha netán ujjadat), na akkor már folyhat amper, még érezheted is.

Hogy mennyi? Ha vasaló, mondjuk 6A, ha hősugárzó, lehet 10 is...

Egy szokásos konnektor max. 16A-el terhelhető. Felette elolvadhat..

2021. dec. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szirty ***** válasza:
77%

"Hány Amper folyik a konnektoron, ami 220 Voltos?"


Mikor?

2021. dec. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindig, amikor nincs bedugva semmi, de már kaptam választ, köszönöm mindenkinek.
2021. dec. 29. 22:23
 5/11 Szirty ***** válasza:
89%

"Mindig"


Mindig nem folyik.

2021. dec. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Okés, köszi.
2021. dec. 30. 10:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Max 16 lehet rajta, amúgy annyi, amekkora ellenállású fogyasztó kerül rá, ha jól sejtem.
2022. jan. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7# Igen általában 16A (Amper) amivel max terhelhető. A fogyasztó sajátossága, műszaki jellemzői döntik el, hogy mennyi áramot vesz fel. Biztosíték védi jó esetben a vezeték rendszert és a konnektort is, ami nem enged nagyobb áramot "átfolyni" mint amit a hálózat kibír. I(áramerősség) = P(teljesítmény)osztva V(feszültség). Tehát ha a vasalód 1150W os akkor 1150W/230V=5A Villanymotoroknál (turmix gép) annyiban változik, hogy van egy kezdeti nagyobb áramfelvétel indulásnál. De ez az általános szabály.
2022. jan. 2. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 zoltandudas ***** válasza:
100%

A kérdést már jól megválaszolták. Alapvetően az áramerősség nagyon nagy lehet elméletileg. Az áramerősség (Amper) önmagában nem létezik, az úgy alakul ki egy bármilyen ZÁRT áramkörben. Az áramerősség a zárt áramkörben attól függ, hogy mekkora a feszültség, és mekkora az áramkörben az összes ellenállás együtt. És itt kell tisztázni egy fontos kérdést! A zárt áramkörben feszültség az ellenállások arányában oszlik meg ezt egykörös áramkörre kell érteni. Milyen ellenállásokról beszélhetünk? Az áramkörben levő eszközök saját ellenállása, ilyenek: pl. egy hagyományos izzó belső ellenállása, ez legyen a fő fogyasztó, de van ellenállása a kábelnek is, mely az izzóhoz vezet, és van ellenállása kapcsoló lamelláinak érintkezési pontjainak is. Ha konnektorba kell dugni a lámpát akkor, ott is van ellenállás (érintkezési ellenállás), és van még a konnektoron belül a szerelvényeknek BELSŐ ellenállása. Ezeket az ellenállásokat mind összeadva kapjuk mag azt az ellenállást, mely a feszültséggel együtt kialakítja az áramkörben kialakuló áramerősséget, mely az áramkör minden pontján azonos lesz. A zárt áram körben tehát a feszültség az ellenállások arányában oszlik meg. Most nézzük meg mekkorák az ellenállások! A konnektor belső ellenállása: nagyon-nagyon kicsi, az érintkezési ellenállások (kapcsolók, konnektor-dugók)is elég kicsik. Az összekötő kábelek ellenállása nagyon kicsi, az izzólámpa belső ellenállása a legnagyobb, sokkal nagyobb, mint a többi együttesen. Ezekből az ellenállásokból az következik, hogy az áramkörben a 220 voltos feszültség úgy oszlik meg, hogy szinte az egész 220 volt az izzóra oszlik, a többi kicsi ellenállásra pedig alig jut valami, majdnem semmi. Az is fontos, hogy az áramkörben a teljesítmények is megoszlanak ugyanúgy, mint a feszültségek, mégpedig az ellenállások arányában a teljesítmények is. Nézzük egységben az egészet!Az áramerősség az össz. ellenállástól függ, és az össz. teljesítmény is ettől az áram erősségtől függ. Mivel az izzó ellenállása a legnagyobb, ezért az összes teljesítmény legnagyobb része is itt lesz, a többi felsorolt kicsi ellenállásokra szinte semmi teljesítmény nem jut.

Ha egy nagy teljesítményű eszközt kapcsolunk az áramkörbe, akkor ennek az eszköznek sokkal kisebb a belső ellenállása, mint egy izzóé. Ezért sokkal nagyobb áramerősség kering az áram körben, sokkal nagyobb lesz a teljesítmény is. Az előbb azt mondtam, hogy legtöbb teljesítmény az izzólámpára oszlik meg, és a többi kis ellenállásokra alig jut valami, szinte semmi. De most kis ellenállásokra jut azért valamennyi teljesítmény. Magyarul: melegszenek a kapcsolók, konnektorok, és az összekötő kábelek is. Úgy mondjuk, hogy túlterheltük a hálózatunkat. Ekkor lépnek működésbe a biztosítékok, lekapcsolnak az árammegszakító automaták. Pl. elektromos fűtés alkalmazása esetén, lehet, hogy ki kell cserélni a kábelhálózatot, csatlakozókat, az automata biztosítékot nagyobb terhelhetőségre kell kicseréltetni, kizárólag szakemberrel.

2022. jan. 3. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9, csak nem Újp. Műszaki?
2022. jan. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!