Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Computherm Q7RF típusú termosz...

Computherm Q7RF típusú termosztát. Hibajelenség?

Figyelt kérdés

Segítséget,tanácsot szeretnék kérni Computherm termosztát hibajelenségről.

Van egy Computherm Q7RF típusú termosztátom. Ami 3éves. Egyik napról a másikra azt vettem észre,hogy nem áll le a kazán. Elérte a termosztáton beállított hőmérsékletet,de ennek ellenére sem. Felhívtam a hivatalos kazán szerelőnket. Ő azt mondta,menjek a vevőhöz a termosztáttal,és a + - gombokkal kapcsoljam fel majd le. Akkor helyre is állt.Igy azt mondta,hogy a termosztát kezdi megadni magát. Úgy néz ki ,ha a termosztátot a vevő mellé rakom,akkor működik minden. De ha a helyén van a termosztát akkor csinál olyat,hogy vevő egység piros ledje világít,mintha kapná az utasítást. De a termosztát nem küldi,mert nincs is kint az ikon. Gondoltunk elemre. De azt minden évben cserélem,biztos ami biztos.Van-e esetleg megoldás a hiba kiküszöbölésre vagy tényleg kezdi megadni magát?

Esetleg Resetelni?


2021. dec. 28. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Újrapárosítani a vevővel próbáltad?
2021. dec. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Újra párosítani még nem próbáltam. Este betettem a vevő mellé,azóta úgy működik. De az újra párosítást is megpróbálom.
2021. dec. 28. 09:29
 3/10 Zzzoli ***** válasza:

Igen, ilyet többen tapasztaltunk, máshol is felmerült már ez a téma, személy szerint nekem is volt vele ilyen gondom. Az a baj, hogy nagyon véletlenszerű, néha hónapokig évekig semmi, majd egyszer csak nem kapcsolja ki a kazánt, azaz a vevő nem veszi el a kontaktot a kazántól. Olyan mintha a kikapcsoláskor küldött adatcsomag nem érkezne meg a vevőhöz, vagy az nem tudná értelmezni. Ez nyilván lehet egy eseti interferencia is, csak azt nem értettem hogy a periódikus újbóli küldésekor, miért nem reagál. Ugyanis mindig megújítja az információt, akkor is ha nincs változás. A szüleim még nem panaszkodtak, de náluk 3 méterre van egyenes rálátással az adó és a vevő, igaz az övékben egyszer egy kis tápkondi lett rossz vevőoldalon, amit ki kellett cserélnem. Egyébként nálam is az eset távolabbi ponton fordult elő, amikor a hálóban volt az adó, kb. 8 méter meg két fal. Kézzel fel és le állítva sosem hozta a hibát.

Valami torzíthatja, interferálhat az adó jelével, utána aztán áthelyeztem egy közelebbi pontra, később nem jelentkezett a probléma.

Aztán elajándékoztam a készüléket kazáncsere után, majd megkérdem a kollégát neki csinált-e ilyet.

2021. dec. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,nézegetem a neten ha esetleg cserélni kellene. De még mindig ez a típus a legkeresettebb,és a legjobban értékelt. Ha esetleg oda kerül a sor van amit ajánlana? Ahogy olvasom lecserélte a sajátját
2021. dec. 28. 10:06
 5/10 Zzzoli ***** válasza:
Nálam kicsit bonyolultabb volt a helyzet, mert kazáncsere volt és a kazánhoz való saját gyártói vezetékes termosztát került fel, de az ugye más téma, arról paraméterezni is lehet a kazánt, nem csak ki be kapcsolgatja. bevéstem a vezetékét a falba, gondoltam ez lesz a legstabilabb megoldás, miután a vezeték nélküli vicceskedett velem.
2021. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha esetleg oda kerül a sor van amit ajánlana?"

Ugyanilyenre is lecserélhető. Én is találkoztam mostanában ilyennel egy ügyfélnél. A vevő egységet cseréltem le és megoldódott. Viszont a lecserélt vevőegységet teszt gyanánt egy működö mellé betanítottam, és nem hozta a problémát 2 hónap alatt sem.

"csinál olyat,hogy vevő egység piros ledje világít,mintha kapná az utasítást."

A piros led nem azt jelzi.

2021. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Piros led jelzés az A/M nél a akkor világít a vevőn ha jelet kapja az adótól,nem? Jelen helyzet most az,hogy este oda vittem az adót a vevőhöz. Azóta működik rendessen.Be/ki kapcsol amikor kell.Ilyenkor honnan lehet tudni,hogy melyiknek van baja? Esetleg melyiket kell cserélni.
2021. dec. 28. 15:32
 8/10 Zzzoli ***** válasza:
Egy vevőegység vagy egy termosztát külön 7-8 ezer + a szállítás, egyben meg 12 körül van.
2021. dec. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen,igazad van. Csak jó lenne tudnom,hogy mégis mi a baja,vagy melyiknek...
2021. dec. 28. 15:59
 10/10 anonim ***** válasza:

"Piros led jelzés az A/M nél a akkor világít a vevőn ha jelet kapja az adótól,nem?"

Nem.

Próbáld ki.

Kapcsold fűtésre, és vedd ki az elemet.

2021. dec. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!