Hogyan mérem meg multiméterrel, hogy jó-e egy ellenállás?
A birtokomban van egy SMA68 multiméter, amit akkor vettem, amikor a gyerkőcök születtek, hogy amatör módon megnézhessem, hogy van-e kábelszakadás, milyen álapotban vannak az elemek... stb...
Most azonban az asszonynak állt meg egy konyhaeszköze, amiben szintén első dolog a szakadásmérés volt. Hát sajnos nem az baj!
A laikus kérdésem az, hogy ha jó egy ellenálás (ugye most nem érdekel az értéke, amúgy 330kΩ, ami kérdéses)kellene-e sípoljon a multimeter ha a folytonosságvizsgálót a 2 lábához érintem!
A válaszokat előre is köszönöm.
Illetve a egy hibás kondenzátor esetén a kapacitásmérés nem a kondenzátorra írt értéket fogja mutatni?!
Avagy az áramkörben meg tudom-e nézni, hogy jó-e egy kondenzátor?! vagy ki kell forrasztani?! Mert ugye bent a nyákon, hiába teszem rá a kondi végéhez a mérőműszert, mert az áramkör nemcsak a mért alkatrészból áll, hanem megy az alkatrész 2 végétől számított másik irányban is.
Köszönöm a válaszokat!
Közben megkerült a ludas. Egy T1.25A 250V-os (laikusként mondva olyan kocka biztosíték) ment ki belőle! Kiemelve, is mérhetetlen, tehát szakadás van benne.
A kérdés csak az, vajon hol lehet ilyet kapni.
hestore, lomex, conrad, ret
Ezeket kell megnézni.
Akit érdekel a végkifejlett...
Pont azt a típusút alakra nem kaptam, ám kaptam henger alakút, a téglalap helyett. Persze ezek a gépek úgy vannak csinálva, hogy minden mm ki van számolva! Így a panel visszájára kellett forrasztanom az alkatrészt, na meg a ház belsejét is át kellett picit alakítanom, ám egy 150 Ft-os alkatrész lett volna az, ami miatt el kellett volna dobni egy amúgy tökéletesen funkcionáló kis bosch turmix gépet! Szóval megérte a fárradozást, az időmből ki tellett és az időm melett 150Ft-ba került az, hogy otthon megjavítsam a gépet! Szóval sikerült! :)
Hány, meg hány ilyen és ehhez hasonló gép kerül a kukába! Egy-egy 100-150ft-os alkatrész miatt!
Ez volna a valódi környezettudatosság! Mert vajon minek van nagyobb ökológiai lábnyoma?! Ennek a filléres alkatrész legyártásának, vagy egy egy következő ilyen gép polcrakerülésének?!
Mégegyszer köszönöm a segítséget! Ti segítettetek ahhoz, hogy ne a kukába kerüljön egy gép!
Teljesen igazad van.
Sokmindent kidobnak ami könnyen javítható lenne.
Sajnos egy szakember óradíja drága. A 150Ft-os alkatrész cseréjéhez szét kell szerelni, utána járni, rendelni, majd belefaragni, összerakni.
Elmegy vele fél nap, pénzt kérni ezért meg nem nagyon lehet. Illetve hát éppen lehet, de az óradíj alapján meg olyan javítási összeg jön ki hogy olcsóbb új készüléket venni több tízezerért.
Pedig csak egy 150Ft-os alkatrész...
Ez van. Szép, új világ... :-/
"Mert vajon minek van nagyobb ökológiai lábnyoma?!"
Egy másodpercig se gondold, hogy ez bárkit is érdekel. Mármint úgy bárkit, hogy aki érdemben tehetne is valamit. Az új eszközök vásárlásával járó pillanatnyi haszon mindent felülír, a nagytőke is a következő pénzügyi negyedévig lát.
#16 Igen, ez van!
Szép "új" világ ahogy írod!
Ám szerény véleményem, hogy ez már nem fog sokáig tartani.
Egy tegnapi élő beszélgetésen az a durva szembesülés, gondolat jött, hogy mi tulajdonképpen nem csinálunk mást, mint hogy életben tartjuk azt a rendszert, amiből minden áron ki szeretnénk törni!
"Tiszta őrültek háza"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!