Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért csökkent le a ledes...

Lcb kérdése:

Miért csökkent le a ledes izzó fényereje?

Figyelt kérdés
Egy OSRAM BK90-es izzó, a körtény belül négy "led-szál" van elhelyezve, hűtőtestet nem látni benne. 61mA-es, 50/60Hz-es, és paraméterei közt szerepel egy 4000K felirat is. Az égő megfelelően volt betekerve, a kapcsoló, és az égő sem sistergett, sercegett. Egyszercsak az égő elsötétedett, majd a féne visszaerősödött pillanatszerűen. Ez ment hónapokig (miután világosra váltott, úgy is maradt lekapcsolásig) Később már többször kellett fel-le kapcsolgatnom, hogy világosan kezdjen el ""izzani", ma meg már kb 200 kapcsolgatás után is csak miliszekundumokra volt képes felvillanni. A kérdésem, hogy mi okozhatja a problmát, illetve, hogy legközelebb milyen ledes izzót vegyek? (Ez egy elég világos darab volt, ehhez a tulajdonságához ragaszkodnék)

2021. okt. 31. 02:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Konkrétan a leírt jelenség nem tudom mitől van. Szerintem ki kellene próbálni másik lámpában is az égőt, hogy ott is ezt csinálja-e? Nekem eddig TUNGSRAM, OSRAM, PHILIPS LED égők jöttek be, az előző energiatakarékos (még nem LED) TUNGSRAM égőből van ami már több mint 10 éve megy nálam, pedig sokat kapcsolgatom. Van még a TESCO-s LANDLITE-ből LED-esem több db, azok is birják nálam a strapát, de egy TUNGSRAM, OSRAM vagy PHILIPS égőhöz képest kevesebb a Lumen egy ugyanakkora Wattos LANDLITE égőnek. Ami nálam több db elromlott pár hónap alatt: mindenféle névtelen gyártótól olcsó LED égők, MENTAVILL Márkájú LED égők (ebből nagyon sok, kb 4 db egy éven belül! és más márka nem csinálta ezt csak ezek ugyanabban a foglalatban, volt kb 2 égő amit visszavittem blokkal és kicserélték szó nélkül de akkor is a MENTAVILL szerintem nagyon gagyi LED-es égőket gyárt).


Amikor akciós a TESCO-ban akkor ott vettem jó áron TUNGSRAM/OSRAM/PHILIPS LED égőket tartalékba is. LED_esből ezeket évek óta használom, egy se ment tönkre. Éjjeli lámpába nagy nehezen tudtam vadászni SYLVANIA 2.5W 250lm 2700K LED E14 izzót, ez elég sokat ég háttér világításnak a TV mögött TV nézéskor. Illetve valamilyen pici foglalatos LED 0.5W izzót párszáz Ft-ért hoztak, ezt a sólámpámban használom a gyárilag 15W-os égő helyett, ez is hangulatfénynek vagy egész éjjel égős éjszakai fénynek van használva.


Amúgy a lakásban milyen a villanyvezeték, valami '60-as '70-es évekbeli aluminium kábelezés? Nincs valahol zárlat? Azt vettem észre, hogy ha valami gebasz van a hálózati feszültséggel, a LED égők jobban megérzik, mint egy sima energiatakarékos. Van még LED-es égő a lakásban? Esetleg nem tudod kipróbálni az égőt más lakásban? Ha ott se jó én visszavinném (ha megvan a blokk), nekem már cseréltek igy ki többször égőt. OSRAM-okkal nem volt gondom, az is lehet hogy gyári hibás.

2021. okt. 31. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

""led-szál" van elhelyezve, hűtőtestet nem látni benne."

Van benne, a ledek egy hővezető lapon vannak. Hővezető gázzal körülvéve. A búra a hőcserélő felület. Ezért fontos, hogy tudjon szellőzni, ne melegedjen, kerülni kell a zárt vagy lefelé néző szűk búrát.

Olyan helyen kell vásárolni, ahol garanciát vállalnak rá (törvényileg nem kötelező, de a vállalkozás önként megteheti, én is ilyen helyen vásárolok, és megesik hogy élnem kell a lehetőséggel) a megőrzött vásárlási nyugtával visszacserélik ha tönkremegy.

A meleg mentes környezet amiatt is fonos, mert nem csak a led érzékeny rá, hanem a beépített áramgenerátoros táplálás is. Ami kívül még elviselhető hőmérsékletűnek tűnik, az belül károsító hatású lehet, főleg a kondenzátorok sínylik meg. Így hiába lennének jók a ledek, a táp nem képes megfelelően működni, de az is előfordul, hogy maga a táp teszi tönkre a ledeket ilyen esetben azzal, hogy nem képes a táplálás paramétereit tartani.

A lakás vezetékrendszere nem befolyásoló tényező jellemzően, ezek olyan alacsony terhelést jelentenek a pár wattnyi fogyasztásukkal.

Szóval ha a cseréhez be kell nyúlnod egy búrába, vagy le kell csavarni hozzá, akkor az már intő jel, kiváve ha fölfelé áll, a meleg levegő fölfelé száll, a nyitott búrán át tud cserélődni az általa keltett légáramlattal.

2021. okt. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szirty ***** válasza:
67%

"Van benne, a ledek egy hővezető lapon vannak."


Kivéve a "filament" jellegű daraboknál:

[link]


Szerintem egyszerűen csak meghalt a LED-et ellátó elektronika benne.

Ezek kb fele így hal meg...

2021. okt. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

"Kivéve a "filament" jellegű daraboknál:"

Nem kivéve, hanem arról van szó.

2021. okt. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szirty ***** válasza:
0%

"Nem kivéve, hanem arról van szó."


A képen látható filament LED-es fényforrás búráján keresztül jól láthatók a LED-ek.

Nem láthatóak azonban azok a hővezető lapok, amiken a LED-ek vannak.

Ezt mivel tudod magyarázni?

2021. okt. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

"Nem láthatóak azonban azok a hővezető lapok, amiken a LED-ek vannak.

Ezt mivel tudod magyarázni?"


A tájékozatlanságoddal, és azzal, hogy elég kis méretű dologról van szó, ami felületes szemlélő számára nem tűnik fel.

[link]

2021. okt. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szirty ***** válasza:
50%
No és az nem lehet hogy benézted, megint zsákutcába futottál és a gödörből akarod kikaparni magad?
2021. okt. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"No és az nem lehet hogy benézted, megint zsákutcába futottál és a gödörből akarod kikaparni magad?"

Ez elég méltatlan és racionális okot nélkülöző beszólás volt. Tudjuk be annak, hogy értelmesebb dolog nem jutott eszedbe ma reggel. Pedig néha szokott értelmes dolog is megjelenni ezen a nicknéven.

2021. okt. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szirty ***** válasza:

Térjünk vissza az eredeti kérdésre lehetőleg mellőzve a személyeskedést amiből láthatóan vastagon merítesz a válaszaidhoz.


Azzal kapcsolatban fogadnék némi műszaki magyarázatot hogy a kijelentés szerint "A ledek egy hővezető lapon vannak" ám a mellékelt kép ezt első ránézésre nem tudja igazolni.


Tekintsük a tudásomat nullának, ami valószínűleg kedvedre való kiindulási alap.

Ennek fényében tudnál-e (mások által is) elfogadható választ írni?

2021. okt. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2021. okt. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!