Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szünetmentes tápot kell...

Szünetmentes tápot kell kapcsolgatni?

Figyelt kérdés
Amikor nincs szükség a tápra, érdemes leválasztani a hálózatról? Például "nem vagyok otthon, minek legyen bekapcsolva, áramtalanítom" alapon kérdezem.

2021. okt. 29. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem használod, az akku lemerülhet. Egyébként opcionális. El nem rontod, azért van kapcsolója.
2021. okt. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a szünetmentest magát érdemes-e áramtalanítani?
2021. okt. 29. 11:17
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Ha be van dugva valami a szünetmentesbe, akkor nem. Hiszen a feladatát kapcsolod le!
2021. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát: a számítógépet üzemeltetem a szünetmentesről. Amikor nincs szükségem a PC-re, akkor lekapcsolom - ezzel már a szünetmentesre sincs szükségem. Fogom magam, elmegyek otthonról, ekkor a szünetmentes hálózati csatlakozóját kihúzom a konnektorból a szabályos leállítás után. Erre vagyok kiváncsi, hogy ezt érdemes csinálni, vagy hagyjam a szünetmentest áram alatt, mert azzal úgy sem óvom, ha lekapcsolgatom a hálózatról?
2021. okt. 29. 11:32
 5/8 lali51 ***** válasza:
Egy hónapja vettem eszembe nem jut hogy kihúzzam.
2021. okt. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

Akkor érdemes kikapcsolni, ha van rajta valami állandó fogyasztó.

Mert akkor az távollétedben meríteni fogja, ha áramszünet áll be, miközben szükségtelen lenne az adott eszközt ellátni.

Az meg öregíti a szünetmentes akkuját.


A mostani pc-k trafója gyakran kikapcsolt géppel is fogyaszt, ellát USB portokat, amin lógnak eszközök, amik fogyasztana stb.

gondolom monitor is rádugva, az is eszik valamit standby-ban is.


Ha a pc amúgy nem megy, ezeket ellátni értelmetlen.

Szóval emiatt lehet értelme lekapcsolni olyankor, ha a pc-t nem használod.

2021. okt. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönm a válaszokat!
2021. okt. 29. 13:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Volt szünetmentesem.

Sosem húztam ki, csak lekapcsoltam.

2021. okt. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!