Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit jelent tv-knél az 50/60...

Markvagyokk kérdése:

Mit jelent tv-knél az 50/60 hz? 50 et vagy 60 at esetleg mind 2?

Figyelt kérdés
Ha a tévéknél azt irja a specifikációknál,hogy 50/60 hz, akkor az 50 et vagy 60 at jelent? Esetleg mind 2 bir lenni? Konzolt szeretnék venni és szeretném tudni, hogy 50 fps en kell majd játszanom vagy kiadja a 60 at? Sajnos nem nagyon értek hozzá.

2021. szept. 29. 21:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%
#10, én értem, hogy neked ez már a múlt ködébe vész, de azért kevesebb határozottsággal kéne hülyeséget állítani, mert ez így nagyon égő.
2021. okt. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
68%

11#

„kevesebb határozottsággal kéne hülyeséget állítani, mert ez így nagyon égő.”


Szerinted hülyeség, hogy nem a hálózati feszültségből vették a szinkronjelet. Akkor tanulmányozd át például az Orion AT 501-es tv ismertetését:

[link]

A 194. oldalon:

„A szinkronizáló jeleket egy ECL80-as cső pentóda része választja le a teljes képjelről, amely ide a videó végerősítő anódjáról jut.” … „Ezután történik a függőleges szinkronjelek integráló taggal való leválasztása.”

„A készülék második ECL80-as csöve a függőleges képeltérítő fokozat. A triódarész képblockingoszcillátor, amely anódjába kap szinkronizálást.”

A 196. oldalon van a csövek rendeltetése:

XIII. ELC80 – szinkronjelleválasztó, jelerősítő és formáló

XVI. ECL80 – képeltérítő generátor és képeltérítő végerősítő


Mint a leírásból kiderül, a szinkronjeleket a képjelről választja le a szinkronjel leválasztó fokozat. Ebből a szinkronjel szétválasztó egység állítja elő a sor- és képszinkronjeleket. Ezekkel szinkronizálják a sor- és képfrekvenciás oszcillátort. A szinkronjeleket az adóállomás sugározza ki, nem a hálózati frekvenciából veszik és soha nem is vették onnan. Nézd meg a készülék tápegységét a 201. oldalon. A hálózati feszültség – a csövek fűtésén kívül – csak a két PY82-es egyenirányítócsőre kerül. A váltakozó feszültség innen sehova nem megy tovább, nem ez adja a szinkronjelet. Léteztek akkumulátorról működő tranzisztoros tv-k is, azoknál, akkor honnan vették a szinkronjelet? Órajel? Hol látsz ebben az ismertetésben ilyet? Sehol. Szerinted a sorszinkronjelet, a 15625 Hz-et honnan vették csak nem azt is a hálózati feszültségből?

2021. okt. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Szirty ***** válasza:

Ha már így alakult:

Szerintem a TV készülékek képfrekvenciáját a műsorforráshoz kell szinkronizálni a stabil állókép létrehozásához. Vagy nem?


Vagy azt gondolja valaki, hogy a műsorforrás (kamerák, stúdióberendezések, video rögzítő eszközök, keverőpultok) is mind a hálózati frekvenciához vannak szinkronizálva?


No és ha így lenne, akkor melyik fázis adná a három lehetséges közül azt a szinkron jelet? Mert azt ugye tudjuk (remélem) hogy nem minden egy fázisú fogyasztó (amilyen egy TV vevőkészülék is) van ugyanazon a fázison?

Továbbá hova/mihez szinkronizálnának ebben az esetben a hordozható és telepes készülékek?

:)

2021. okt. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
#12: "...Ez a számérték összhangban van a hálózat 50 Hz-es frekvenciájával, és azzal a stúdió által biztosított szinkronizmusban van. A hálózattal való szinkronizmusra azért van szükség, mert a vevők tápegységei egy kicsit mindig „brummosak”. Ha nem volna a félképváltás és a hálózat között meghatározott kapcsolat, akkor a képfrekvencia és a hálózati frekvencia különbségével a képernyőn egy fényerő ingadozás futna a képen. A fényerő ingadozás ugyanis a tápegység brummjától származik és szinkronizmus esetén azért nem látható, mert „áll a képen” és csak nagyon nagy brumm esetén válik zavaróvá. Más a helyzet azonban, ha külföldi közvetítést veszünk. Ilyenkor ugyanis nem mindig biztosított a két ország hálózatának azonos frekvenciája és ezért a helyi brumm és a vett jel képfrekvenciája között eltérés van, aminek hatására a már előbb említett jelenség lép fel."
2021. okt. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Szirty ***** válasza:
Az idézett szöveg nem állítja hogy szinkronizálva van, csak azt hogy "ez a számérték összhangban van a hálózat 50 Hz-es frekvenciájával"!
2021. okt. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Minden értelmes ember észreveszi ezt a két félmondatot:

- A hálózattal való szinkronizmusra azért van szükség...

- Ha nem volna a félképváltás és a hálózat között meghatározott kapcsolat...

2021. okt. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Szirty ***** válasza:

A kapcsolat az 50Hz. Semmi más.

De ez kb. annyira kapcsolat mint egy kerékpáros kapcsolata mindazokkal akik szintén kerékpároznak. :)


Mivel szerinted létezik vagy létezett ez a hálózati frekvenciához való szinkronizálás, meg tudod mondani mikor szüntették ezt meg és mi volt az oka?

2021. okt. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Nem, nem tudom, de ha tudnám, se mondanám, mert mint ezelőtt pár nappal kifejtettem, rühellem, ha valaki a semmit nem tudás talapzatán tesz határozott, de határozottan hülye kijelentéseket, és utána meg elkezd követelőzni. Az egész szakmai világ tele volt ezzel a jelenséggel anno, igazoló jelentést kellett írni a pártbizottságnak, hogy miért lett 2 perccel előbb vége a szilveszteri műsornak, satöbbi.
2021. okt. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Szirty ***** válasza:

Szerintem te kevered a szinkronizálás fogalmát azzal hogy mindkettő 50Hz!

A szinkronizálás fázishelyes együttfutást jelent, nem csak azonos frekvenciát!


Már említettem hogy a villamos hálózat három fázisú. Akkor most melyik fázishoz van (vagy lenne) szinkronizálva az összes TV, TV stúdió és televíziós képlejátszásra alkalmas rögzítő eszköz?

Csak mert ezek a fázisok 120 fokos eltérésben vannak egymáshoz képest.

Ebbe belegondoltál már?


És ez csak az egyik olyan dolog ami műszakilag egyértelműen bizonyítja hogy a TV-k képfrekvenciája nincs szinkronban a hálózati 50Hz-cel!


Erre tudsz valamit válaszolni személyeskedés nélkül abból a műszaki tudásból amit magadénak vallasz?

2021. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem értesz semmit.

És nem, nem tudok személyeskedés nélkül megnyilvánulni, mivel ha valaki ilyen alap dolgot nem ért, hogy nem a három fázis közti választás a lényeg, hanem az, hogy mindig ugyanabban az időpillanatban induljon a kép, hát azt nem nagyon lehet szó nélkül hagyni. :D

Szegény Hetényi László, HA5BK az első Magyarországra szerel tévé adótorony egyik beüzemelője, majd a hazai színes televíziózás egyik úttörője, az idézett lexikon szerzője forog a sírjában, hogy ezt az egészet hogyan nem lehet nem érteni. :D

2021. okt. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!