MI történik az árammal miután túljut a fogyasztón?
Figyelt kérdés
Oké az erőműtől eljut pl egy családi házig,fázis vezetőn elér pl egy villanymotorig majd a nulla vezetőn távozik. De hova, mi lesz ezután ezzel az energiával?
A fogyasztó annyi áramot használ amennyire szüksége van. A hálózatbak csak a feszültsége van megszabva (230 V). (Persze van egy max amper/ áramerrősség is, és ha azt túlléped akkor is lekapcsol abiuzosíték.) A fogyasztók nem "húznak" több áramot mint amire szükségük van. Egy hajszárító meg egy asztali lámpa nem ugyan annyi áramot használ pl...
Ha meg rövidrezáródik az áramkör (vagy a fogyasztónál, vagy ha pl görbe szöget teszel a konnektorba-gondolom de azért ne próbáld ki), akkor meg lecsapódik a biztosíték.
De nem vagyok szakértő, nyugodtan javítson ki aki ért hozzá.
2021. aug. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
2/38 anonim válasza:
Az elektronok lelassulnak, egy részük áttér a kvantumvilágba és ott kvantál tovább. A kapzsi szolgáltatók pedig ahelyett hogy megeresnék és visszatáplálnák a rendszerbe rávágják hogy hát ez sajnos elfogyott, eltűnt és fizess.
2021. aug. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
3/38 anonim válasza:
Más energiává alakul. Villanymotor esetén pl mozgási energiává. Talán ez az energia megmaradás törvénye. Valahogy így idézte a fizika tanár középiskolában a közismert mondást: “az energia nem vész el, csak átalakul”.
2021. aug. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
4/38 anonim válasza:
Az áram miközben túljut a fogyasztón, távozik belőle.
Távozik, mint fény, meleg, vagy a mozgás valamilyen formája.
2021. aug. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
5/38 anonim válasza:
A villanymotorban nemcsak mozgási energiává alakul, hanem hőenergiává is, meg a mágneses sugárzás egy része a külvilágba távozik stb.
2021. aug. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
6/38 anonim válasza:
A mágneses sugárzás? :)
2021. aug. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
7/38 anonim válasza:
Szerinem a kérdező olyasmire gondol, mint a vízcsap, amikor megnyitja, hogy elfolyik a víz. Majdnem jó a hasonlat, csak éppen olyanba kell gondolkozni, mint a raiátor. Egyik cső be, másik vissza. A visszavezetés a nulla. Szerintem az a zavaró számodra, hogy nulla potencuálnak hívjuk, és azt gondolod, ott más "nincs áram", pedig nem így van. Csak a talajhoz képest közel azonos a feszültsége, biztonsági okokból.
Ezt úgy kell elképzelni, mint egy zárt rendszert, amiben a szivattyú nyomja a folyadékot, (ezek a töltéshordozók), a nyomás a feszültségnek felel meg, a percenként átfolyó vízmennyiség pedig az áramerősség. Namost ezzel hajtasz egy turbinát, vagy hydromotort (ez a villanymotor), majd a motorból távozó folYAdék megy vissza a tartályba, amiből a szivattyú szívja a folyadékot.
2021. aug. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
9/38 anonim válasza:
De a radiátoros példa is jó. Annyi még kiegészítésnek, hogy ha erőműről beszélünk, ott ugye nem egy irányú az áramlás, hanem mintha oda-vissza mozgatnánk a folyadékunkat, és ezzel a mozgással kellene valamit kezdenünk. 8-as voltam.
2021. aug. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
10/38 anonim válasza:
" Annyi még kiegészítésnek, hogy ha erőműről beszélünk, ott ugye nem egy irányú az áramlás, hanem mintha oda-vissza mozgatnánk a folyadékunkat, és ezzel a mozgással kellene valamit kezdenünk."
Ebből a szempontból most lényegtelen. Ahogyan a neve is utal rá, az áramKÖR a lényeg, hogy folyamatos a kör, anélkül nincs elektronáramlás, munkavégzés, működés.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!