Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi történik az árammal ha...

Mi történik az árammal ha fogyasztóba keresztezi az útját?

Figyelt kérdés
Ugyebár van egy áram forrás pl egy elem, és sorba van kötve egy fogyasztóval ami egy izzó. Elindulnak az elektronok a vezetőn és munkát végeznek a fogyasztóig és ott is munkát végeznek. És ott mi történik velük? Elvégzik az adott munkát és utána végülis tovább haladnak vissza az áram forrás pozitív végébe. És utána kezdődik elölről, de úgy konkrétan mi történik velük? Hogy merül le az elem? Egyszerűen fogalmazva "elfáradnak".

#elektronika #áram #Áram alapok
2020. máj. 24. 21:50
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
22%

Az elemekben kémiai reakcióból lesz elektromos energia, ami egyszer véget ér, elfogy.

Akkumulátornál annyi a különbség, hogy a folyamat visszafordítható, így az elektromos energia lényegében letárolódik valamilyen kémiai reakcióban.

Hogy pontosan milyen, az akku / elem fajtájától függ.

2020. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Alex Fly ***** válasza:
54%
A példádnál maradva: az elején az elem egyik felében vannak az elekronok. Ezek elindulnak az áramkörön keresztül a másik felébe. Amikor mindegyik átért a túloldalra, ott véget ért a vándorlásuk - az elemed lemerült.
2020. máj. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor egy kis fizika. Az áramforrásod nem szükségszerűen elem, maradjunk először a generátoroknál. Ott is elindul az elektron az egyik oldalon, átmegy a fogyasztón, visszaér a generátorba. Ami ezt hajta, az az elektromotoros erő, és generátor esetén azt jelenti, hogy a forgó mágneses mező a visszatérő ágról a betáplálási pont felé kényszeríti az elektronokat. (Gyakorlatilag az hajtja az áramot, hogy a betáplálási pontba folyamatosan érkeznek az elektronok, és ezek tolják maguk előtt a többi elektront végig a vezetékben, fogyasztóban, stb)

Elemeknél egy kémiai reakció hajtja az elemet, ez típusonként más és más. Van, ami visszafordítható, pl NiCd, NiMH elemek, vagy ólom-sav, ólom-lúg, lítium akkumulátorok, de van ami nem, ilyen a szén-cink szárazelem, vagy az alkálielemek.

Itt két fém reakciója játszódik le, valamilyen közvetítő sav segítségével. Ha elfogy a tiszta fém, akkor leáll a reakció, ami hajtotta az elektronokat.

Akkumulátoroknál is kb ez a lényeg, visszaalakulnak a fémek egy olyan állapotba, amikor alacsonyabb a kötésekben tárolt energia, nem tudnak tovább alakulni. Ekkor a feltöltés során visszaalakítod a kötéseket, hogy a folyamat megismételhető legyen. [link] itt van egy töltéskori és kisütéskori reakció, láthatod hogy mindkét helyen van a reakcióban 2 db elektron, egyik oldalon elektronfelvételként, másik oldalon elektron leadásként. Gyakorlatilag ez az elektromotoros erő kémiai megnyilvánulása.

2020. máj. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!