Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » CASIO FX 570 ES Plus, vagy...

CASIO FX 570 ES Plus, vagy SHARP ELW531TL?

Figyelt kérdés

Egy ideje szemezgetek új számológéppel, mert egyetemre készülök és osztatlan építészmérnökin fogok tanulni. A középiskolás számológépem elavult, az érettségihez elég volt, de hiányzott több művelet (pl.: tört bevitele, vagy hogy az egész műveletet be tudjam írni [ne kelljen a sorrendre figyelni], de a DMS-nél is akadtak először gondok). Egy 56 műveletes Trully volt, úgyhogy érdemes már váltani.

A Casion találtam integrál számításos műveletet, nem tudom ez mennyire fog kelleni, Sharpot pedig az iskolában használtam, egész jól megbarátkoztam vele.

Melyik meg éri jobban? Tapasztalatok, javaslatok nyugodtan jöhetnek.

(Közel egy árban vannak)



#egyetem #matematika #számológép #Casio Fx 570 ES Plus #Sharp ELW531TL
2021. aug. 13. 11:18
A kérdező szavazást indított:
CASIO FX 570 ES PLUS
SHARP ELW531TL
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
2021. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon régen a casio szokatlan volt a sharpok után, akkoriban magyarországon csak sharp volt. Aztán németektől kaptam casiot, megszoktam, aztán azóta mást nem is veszek. De szerintem azt érdemes venni ami neked kézre áll. Nekem most casio 991 dex van. Integrál van rajta, de csak határozottnak a végeredményét kapod meg. Nekem műszakin ez tök haszontalan funkció lett volna, mert 99 százalékban a határozatlant kellett levezetni, alig volt olyan feladat, ahol kellett a konkrét eredmény. Ilyenkor lehet max vele ellenőrizni.
2021. aug. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A FX 570 is elavult öreg típus.

Vagy fx991 vagy Sharp EL-W506T

2021. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 570 kevésnek bizonyult, végül egy FX 911es plus -al tudtam lediplomázni.
2021. aug. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

“Nekem 570 kevésnek bizonyult, “


Ott nekem a 4 alapművelet elég volt. A 3. Szemeszter végén kellett komolyabb gép matek meg villany szigorlathoz, meg automatikából később, bár ott annyira nem volt fontos, ha ismerte az ember a nevezetes szögek sin/cos-ait.

2021. aug. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!