Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » El szoktad olvasni a használat...

El szoktad olvasni a használati utasítást ha veszel valamit?

Figyelt kérdés
Én igen, az egészet, azt a részt is, hogy pl. ne dobjuk bele a vízbe, vagy ne rántsuk ki a konnektorból a kábellel. Egy csomó fontos dolog le van írva, amiről sokan azt gondolják, hogy úgyis tudják, vagy itt tesznek fel kérdéseket róla (pl. az akkumulátor töltéséről).
2021. júl. 20. 08:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Általában sosincs benne amit keresek. Szóval bizakodva amikor szükségem van rá elolvasom, de semmit nem érek vele soha.


De azért reménykedek :) hátha egyszer segít is

2021. júl. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Szirty ***** válasza:
100%

Általában nem. Mert "használati utasításnak" azt a készülékkel adott sajtpapírt hívják, amiben 27 nyelven van leírva hogy ne vedd a szádba, ne dobáld, ne szárítsd mikróban, ne rakd vízbe, ha baja van vidd szervizbe, csak a gyári adaptert/ töltőt használd hozzá, stb.


Utána fel van sorolva az összes szabvány aminek megfelel, meg az anyagok amiket tartalmaz és amiket nem tartalmaz.

Majd jön az a rész hogy mikor érvénytelen a garancia és mikor nem, majd a műszaki adatok.

Ezzel máris túlteljesítik a követelményt hogy kell ilyen papír hozzá, ez eddig 10-30 oldal.


Néha próbálkoznak azzal hogy bő lére eresztett, ábrákkal teletűzdelt oldalakon leírjanak olyan dolgokat amik teljesen egyértelműek és nyilvánvalóak.

Ráadásul olykor borzalmas google translate magyarsággal (ami néha vicces) és/vagy érthetetlen ellentmondásokkal.


Pl. Tablet használati utasításából idézem: "A készülék bármely tulajdonsága bármikor megváltozhat".

Vagy Legrand falon kívüli 3-as elosztó csatlakozó aljzat sajtpapírján: "a készülék megbontása a garancia elvesztésével jár". Persze anélkül hogy megbontanád nem tudod bekötni és használni, maximum csak őrizgetni mint valami mementót.


Felüdülésképpen (aki nem ismerné): Elektromos csellentyűcske használati útmutatója:

[link]

2021. júl. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Vannak ilyenek is, de én az értelmesebbekre gondoltam igazából, amit nem azzal a szándékkal csináltak, hogy olcsón letudják a kötelezőt, és elhárítsák magukról a felelősséget. Az eddigieket köszönöm.
2021. júl. 20. 18:37
 14/18 Szirty ***** válasza:

"e én az értelmesebbekre gondoltam igazából"


Azt kell leírni a kérdésben amire gondoltál ha arra akarsz választ kapni! :)


Folytatva a sort: én gyakran és sokat foglalkozok ipari berendezésekkel, eszközökkel.

Na ott kőkeményen olvasom a manualt, mert abban (kevés kivétellel) érthetően és normálisan le van írva hogyan kell beüzemelni, használni. Anélkül nem is lehet alkalmazni ezeket (hőmérséklet szabályzók, PLC perifériák, frekvenciaváltók, szervó hajtások, HMI-k, mindenféle programozható kütyük.


Most jön az, hogy nem erre gondoltál, hanem háztartási gépekre, otthoni használatú berendezésekre? :)

2021. júl. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Pedig Szirty kolléga ismét fején találta a szöget. "Figyeljen arra, hogy a monitort kelet felé állítsa" (ez egy idézet egy számítógépes monitor magyar nyelvű használati utasításából 1996-ból). Ez eredeti angol úgy szólt (szabad fordításban) "figyeljünk a monitor helyes beállítására" (orientációjára a mellette levő ábrából kiderült, hogy itt arra gondoltak, hogy milyen magasan legyen, a nap ne süssön bele, kényelmesen lehessen nézni, de a fordító az "orient"-"Kelet" színomíát fordította és ez még bőven google fordító előtti időszak).


Ugye eleve van egy kötelező rész aminek benne kell lennie (pl. ne egye meg a mosógépet, ne mosson fogat a láncfűrésszel és társaik; ezek egy része azért van benne ha baleset van ne lehessen perelni a gyártót), egy részét a különböző és egyre hülyébb EU-s előírások ("klímavédelem", "környezetvédelem" stb. miatt). Az érdemi részt próbálják úgy megírni (szintén valami hülye EU-s előírás miatt), hogy aki teljesen laikus az is elboldoguljon a géppel. Az érdemi részekre meg már nem marad senkinek energiája. Meg el se olvasnák. Egyszer kértek tőlünk egy részletes leírást egy ipari gépről (nem háztartási, szakemberek tudják csak működtetni, mert még a közelébe se engednek senkit aki ne lenne szakember) ismertük a kezelőket, tudtuk, hogy kiknek írjuk, emlékeztünk a jogos kérdésekre a beüzemelésről és így is kicsit több mint 400 oldal lett a kezelési kézikönyv.

Vettünk neten egy szárítós mosógépet (azért oylat mert más nem fért el) elutaztunk egy kb. 1 hónapra, addig édesanyámat kértük meg, hogy vigyázzon a házra, etesse a kutyát, macskát, tyúkokat, szedje össze a tojásokat stb. És ő nem tud angolul, a külföldről rendelt géphez nem volt magyar használati utasítás. Na kitaláltam, hogy írok neki egy rövid kezelési utasítást, hogy mit és hogyan mosson, szárítson, hogy hatékony is legyen, ehhez kiindultam a tapasztalatainkból meg a hozzá adott használati utasításból és végül kb. 50 oldal lett a leírás. Ő végig olvasta. Ilyet senki nem fog elolvasni. alényeget összefoglalják, a többit találd ki magadtól.

Egyébként én pont fordítva vagyok ha veszek egy gépet (pl. ezt a mosógépet) az előtt olvasom el a használati utasítást, hogy megveszem, ma már a netről az összes letölthető. De ugyanígy ha a munkám kapcsán keresünk új terméket amit beépítünk. Ugyanis az általános termék ismertetőkből sokszor nem derül ki, hogy pontosan mit tud a kütyű. Ha a használati utasításban megtalálom, hogy a "reklámozott funkció"-t hogyan lehet aktiválni akkor biztosan tudja is (legalábbis eggyel közelebb vagyunk, hogy ne csak marketing mellébeszélés legyen).

2021. júl. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy ha veszel valamit. Ha házi atomerőművet, akkor arra :) Persze csak ha értelmes leírása van...
2021. júl. 20. 20:03
 17/18 A kérdező kommentje:
Ez igen, 2 perccel a válasz után fél oldalas viszontválasz :) Amúgy néhány funkció valóban csak a használati utasításból derül ki, a specifikációból nem mindig.
2021. júl. 20. 20:08
 18/18 anonim ***** válasza:
17: Meg fordítva,a specifikációban szerepel, hogy "tudja az X funkciót" de a valóságban csak akkor ha még emgveszel hozzá Y kiegészítőt (jó sok pénzért), de ez már csak a használati utasításból derül ki, hogy "ezt csak akkor aktiválhatod ha..."
2021. júl. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!