Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi tortenik ha athidalom egy...

Mi tortenik ha athidalom egy PC tapegysegben a szűrő tekercset? "Labortapot" csinaltam egy PC tapbol,de a szűrő tekercs ategett. (Nem problema ha +-1-2 voltot elternek a kimeneti feszultsegek.)

Figyelt kérdés

Milyen hatranya lehet ha athidalom vagy egy masik tapbol atforrasztom az eltero ertekekkel rendelkezot?

Pontosan mi a szerepe ennek a szűrő tekercsnek?



2021. jún. 15. 13:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Elnezest mindenkitol,nem vagyok otthon,ezert nem azt a tekercset mondtam ami kiment.

A 2 puffer melletti szallt el az A betu melletti. Az enyemen ott 2 tekercs van a sarkahoz kozelebb levo egett at

2021. jún. 15. 17:46
 12/17 Vortrex ***** válasza:
Hát igazából mindegy is, ha a biztosítékot levágta, akkor abban összedurrant minden, tényleg nem érdemes vele foglalkozni.
2021. jún. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

itt egy konkret kep rola:

[link]

2021. jún. 15. 17:54
 14/17 Vortrex ***** válasza:

Hüm hüm hüm, végülis az csak egy bemeneti szűrő tekercs, ha az összedurrant, akkor csak az NTC termisztort és a F1-es biztosítékot tette tönkre, az még aránylag javítható.


Igazából NTC termisztor és szűrőtekercs nélkül is beindulna, de azért jobb ha ott vannak. Ha van egy hibás tápod, akkor ezeket ki tudod cseréni, nem akkora etalon az értékük, csak kb ugyanazt a feladatot lássák el egy hasonló teljesítményű tápban.

2021. jún. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ma összeforrasztottam az elégett szálat,mert a tekercs szélén volt,azóta működik a táp ,igaz nem sokáig teszteltem :D


Mennyire szokott az a tekercs melegedni,nem fog elolvadni a forrasztásom?

2021. jún. 16. 19:42
 16/17 Vortrex ***** válasza:
Tudod mit, hidald inkább át a csudába xd
2021. jún. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Szirty ***** válasza:
Azt feltételezni hogy minden PC tápegység kapcsolása és a NYÁK beültetése teljesen azonos, olaszosan lezser trehányság! Óvatos lennék vele!
2021. jún. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!