Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nyomtat csúnyán a HP...

Miért nyomtat csúnyán a HP LaserJet nyomtatóm színes képet?

Figyelt kérdés

Példa: [link]


Ennek a képnek tökéletes a digitális minősége, és más nyomtatóval azt is látom, amit akarok, csak a HP szarakodik.

Mit kéne átállítanom ahhoz, hogy ezek a színes képek/ábrák ne úgy nézzenek ki, mint a hányás, hanem úgy, ahogy azt a gépen látom? :D


Nyomtattam már beszkennelt/szerkesztett PDF-et is, de full pixelesek, "maszatosak" lettek, meg tényleg használhatatlan, ahogy kinyomtatja.

Ezzel szemben egy Konica pontosan azt nyomja, amit akarok, tehát feltételezem, nem én vagyok vak :D Feketével nincs baj, csak szürkeárnyalatossal/színessel.


Próbáltam már azt is, hogy bekapcsoltam a HP EasyColor funkciót, meg anélkül is, de mindenhogy ugyanolyan rossz az eredmény.



2021. máj. 20. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Utangyartott vagy gyari hp toner van benne?
2021. máj. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg utángyártott, de gyárival is ugyanezt csinálta, csak most untam meg ^^
2021. máj. 20. 09:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet a fixalo henger retkes. Raegett valamelyik tovabbito hengerre a festekpor. Vagy csak szimplan egy kiados takaritas kellene neki.

Szervizesnel jart mar a keszulek?

Ez nem feltetlen a home made kategoria.

2021. máj. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Volt már olyan baja, ami miatt szervizelték, de emiatt még nem volt, mert a nyomtatási minőségéből kiindulva szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy beállítás kérdése.

Feketével szépen kinyomtat bármit, és telefonról lementett színes fotóval sincs baja (csak sötéten nyomja).

A mintaképen szereplő hiba sem hiszem, hogy koszosságból adódna, mert egy az egyben olyan, mint ha pixelesen nyomtatná ki.

Látszik a képen a "BE" szó mögötti fehér háttér, amit Photoshopban radíroztam ki. A háttér többi részének is ugyanolyan fehérnek kéne lennie.

Most, hogy így kimondtam: lehet esetleg az a baj, hogy a Photoshop miatt kínlódik? Nem közvetlen a programból nyomtatom, de az említett szkennelt PDF-et is abban szerkesztettem.

2021. máj. 20. 10:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kép hibája. Ahol szemetesen nyomtat, valószínűleg nem teljesen fehér. És a tömörítés is rossz, egy blokkosodott, agyontömörített képet nem lehet sokkal jobban kinyomtatni. Szerintem fuss neki még egyszer a képnek, és normális felbontásban és minőségben mentsd el.
2021. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az mit jelent rám nézve, hogy normális felbontásban és minőségben? :D Számítógépen, digitális formában TÖKÉLETES a kép, és másik nyomtatóval kinyomtatva IS.

Az tény, hogy a lenyomaton a nem fehér terület RGB kódja 254,254,254 a 255,255,255 helyett, de ettől függetlenül nem kéne így viselkednie normális esetben egy nyomtatónak. Ez olyan hiba inkább, mint ha a színeket nem tudná megfelelően leképezni.

Meg na, nem vagyok ennyire hülye :D Nem ez az első színes nyomtatásom, tudom, mi a különbség egy rossz minőségű anyag lenyomata, és a fenti példa között. Sosem találkoztam még olyannal, hogy a lenyomat véletlenül sem hasonlít az eredetire, csak ennél a nyomtatónál.

2021. máj. 20. 10:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól van, akkor te mindent tudsz. De akkor mindek kérdezel?


Ettől még a kép egy blokkosodott szar, ha nekiállnék a nulláról, nekem a te printered is szépen nyomtatná ki, de ettől kezdve az egész már nem érdekel. Majd megoldod, mert úgyis mindenkinél okosabb vagy.

2021. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem, hogy mi a baj azzal, amit ki akarok nyomtatni, mert semmi baj nincs vele, akár jobban megtudnád csinálni, akár nem. Ezen nem megsértődni kell, hanem elfogadni, hogy nem az a problémám, amit te rá akarsz vetíteni a helyzetre.


Leírtam a fő kínomat, ami onnan indult ki, hogy teljesen biztos vagyok abban, hogy nyomtatóbeállítási problémáról van szó, erre is irányult a kérdés. Mire elmentél egy teljesen más irányba, és most már én vagyok a hülye, mert szerinted nem értek valamihez, amivel soha, semmilyen esetben sem volt problémám, csak ezzel az egy nyomtatóval.. :D


Ebből feltételezhető, hogy akkor vagy rossz a nyomtató, vagy rossz a beállítás. A nyomtató nem rossz, mert telefonról lementett sima képet kinyomtat anélkül, hogy szétpixelezné az egészet, viszont Photoshopban szerkesztett JÓ MINŐSÉGŰ képet így nyomtatja ki, DE más nyomtatóval ilyen probléma nincs, vagyis akkor valahol rossz a HP beállítása.

De mivel nem értek a nyomtatók titkaihoz, így feltettem egy kérdést, hogy erre létezik-e bármilyen megoldás, mert lehet csak egy checkbox hiányáról lenne szó.


Az elkészített kép nem rossz minőségű, nem kis felbontású, semmi nem indokolja, hogy ilyen lenyomatot kéne kifosnia magából, tehát az nem megoldás, hogy belekötünk valamibe, amivel nincs probléma, mert a fő probléma a nyomtató beállításában rejlik. Azok után, hogy -ismétlem- egy multifunkciós Konica nyomtató nem problémázik, ugyanazt nyomtatja ki, amit látok a számítógépen, innentől egyértelmű, hogy miben kell keresni a hibát.


De hogy egy másik példát is hozzak: egy egyszerű Word dokumentumot se olyan árnyalatokkal nyomtat ki, mint ahogy azt Word-ben látom. A Konica ezzel szemben WYSIWYG.

2021. máj. 20. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!