Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » El tud romlani, és ha igen,...

El tud romlani, és ha igen, mitől, miért egy memóriakártya?

Figyelt kérdés
Fényképezőgépé, és nem tudjuk áttölteni a képeket, olvasási hiba miatt.
2010. aug. 23. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

windows intezoben probald.

ha ott sem jo, akkor a kartyan van egy kis kapcsolo altalaban, ami megakadalyozza, hogy irni lehessen ra. azt kapcsold at.

2010. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: igen, el tud romlani, méghozzá hamarabb, mint egy olyan adattároló, amiben mozgó alkatrészek vannak és és/vagy mágnesesen tárol.


A pendrive-ok, flash drive-ok, memóriakártyák stb adattárolási technológiája az epromon alapszik, ami sajnos minden használattal "kopik". Azt szokták mondani, hogy 8-10ezer írás már használttá teszi, és előbb utóbb kidobás lesz a sorsa.


A tieddel még nem biztos, hogy ez a helyzet. Vélhetően a rajta lévő dolgokat buktátok, de egy formázás még megér egy misét.


Az elsőt korrigálnám: a kérdező olvasni nem tudja, a kapcsoló pedig írásvédettséget ad, azaz átkapcsolhatja, de az halottnak a puszi.

2010. aug. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én vadiúj Kingston memóriakártyával jártam így, Windows nem tudta, csak a felét olvasni, megpróbáltam formázni, nem ment. Átkapcsolás után sem, kidobtam az ablakon 3000 forintot. Vettem másikat ez is Kingston SG 2G-os, ezzel nincs gond (nem ugyanabban a boltban). MediaMarktban ne vegyetek semmit! Vagy gyári hibásat, vagy kínai hamisitványt adtak el.
2010. aug. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Jovanny ***** válasza:
Kár volt kidobni, simán cserélték volna gariban. Legalább egy évet ad az üzlet, és legalább 5 évet a gyártó. ;)
2010. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!