Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van -e különbség a kontaktor...

Van -e különbség a kontaktor és a mágneskapcsoló között? Ha igen micsoda?

Figyelt kérdés

Boltban kértem mágneskapcsolót néztek rám, aztán beírtuk neten és kiadta hogy kontaktor. De a könyvben vagy wikin meg sem említik hogy ugyanaz lenne. Szóval mi a helyzet?


Látom már valaki megkérdezte: De 6 év alatt sikerült -e kikerekednie a különbségnek vagy még mindig van az eltérésre 3 változat?

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..



2021. jan. 13. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Hú, ott az a második az nagyon hülye...
2021. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Nincs itt kétség egyébként: A kontaktor megnevezés tartalma már 1960-ban is ugyanaz volt, mint a jelen századbeli, ráadásul külföldről importált magyar szabvány (60947-4-1) ír: mechanikus kapcsolókészülék, melynek egy nyugalmi helyzete van, nem kézzel működtetik, alkalmas nagy gyakorisággal üzemi áramok bekapcsolására, vezetésére és megszakítására, beleértve az üzemi túlterhelési viszonyokat is. És amelyiket nem sűrített levegő vagy négylovas fogat kapcsolja be, hanem elektromágnes, azt mágneskapcsolónak hívják, bár nem elektromágneskapcsolónak.
2021. jan. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

A fene tudja az új szabványokat....

Én kontaktorokat a nagvasúti járművillamossági szerelő szakon tanultam 25 éve és a mozdonyokon láttam, és tartottam karban.

Mozdonyokon van elektropneumatikus és elektromágneses is. Több1000A áramot tudnak kapcsolni, mert ívoltóval is el vannak látva.

2021. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%
Igen, én is úgy emlékszem, ahogy a #3 -as írja. Villamosjárműveknél van a kontaktor (mindegy, hogy mozdony, motorvonat, villamos, troli, persze a megfelelő hajtásvezérléssel), amely valóban hirtelen több kiloamper áramot kapcsol, és a "háztáji" hálózatban (~400V) a mágneskapcsoló.
2021. jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!