Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy PMC-6M irányváltó...

Van egy PMC-6M irányváltó mágneskapcsolóm. Működik, de bizonytalan! (nem mindig húz be, csak búg). Rájöttem, hogy ha csak 1 mm-el benyomom kézzel ( ezt tolómérővel is ellenőriztem), stabil a behúzás. Hogy tudom szabályozni a vasmag pozícióját?

Figyelt kérdés

#PMC-6M
2019. aug. 26. 18:56
 1/1 Szirty ***** válasza:

Két ilyened van? Ez mágneskapcsolónak tűnik, ami egyedül nem vált irányt.


A bizonytalan behúzást leggyakrabban talán két dolog okozhatja.

Az egyik hogy nem kap elég feszültséget a behúzó tekercse (vagyis a névlegesnél alacsonyabb feszültséget kap).

Én először ezt ellenőrizném le.


A másik hogy valami miatt mechanikailag szorul.


Esetleg a tekercse nem is olyan ami oda kell. Pl. 24V DC a tekercs és 24V AC-t kap, stb.

Mivel a körülményeket nem nagyon részletezted az ilyet nem tudtam kizárni (pl. cserélve lett azóta nem jó, vagy eddig jó volt senki nem nyúlt hozzá, mekkora a tekercs feszültsége, mibe van beszerelve, stb).

2019. aug. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!