Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szállodai kapcsolásnál sorozat...

Szállodai kapcsolásnál sorozat kapcsolót használunk? Én nem láttam szállodában ezt a megoldást honnan jön?

Figyelt kérdés
Elméletileg két fényforrás áramkörét csak felváltva tudom be kapcsolni (azaz addig a másik le van oltva míg az egyiket felkapcsoltam és fordítva) Mi a száma? 104? Vagy egész más...

#szállódai kapcsolás #sorozatkapcsoló
2020. dec. 31. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ja, 104.
2020. dec. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Nem csoda, hogy nem találkoztál ilyenekkel, én emlékszem rá, hogy Lengyelországban voltam egy szállodában 66-ben, ott volt ilyen, vidáman tekergettem hetedikes koromban. Ez annak a korszaknak a terméke, hogy a szállodában a vendég örüljön annak, hogy lyuk van a hátsóján (eleve gyanús, hát mindenkinek kell bejelentett lakhely, a szállodát meg senki nem tudja tartósban fizetni, hát minek megy szállodába? :D Ha jól emlékszem, abban a városban, ahol laktál a személyid szerint, nem is mehettél szállodába), nehogy eszébe jusson egyszerre két lámpát működtetni, satöbbi. Egy hajszárítót nem lehetett bedugni sehová, a 300 W lenyomta volna a kismegszakítót, a fürdőszobában csak a borotva feliratú aljat volt (egy töpörödött leválasztó trafó után). A módszerváltás után az ilyen pártállami kgb-s hozzáállást nyilván elfelejtette mindenki.
2020. dec. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mára már impulzusrelé szolgálja ki ezt a fajta igényt, hogy több helyről lehet vezérelni a fényforrásokat. Elegánsabb, egyszerűbb vezetékelni, szerelvény hiba esetén csak az érintett szerelvény esik ki a sorból, a többi működik zavartalanul, a nyomókapcsolók olcsóbbak, megbízhatóbban működnek, világítós szerelvények is alkalmazhatóak, és sorolhatnám.

Régen nem volt impulzusrelé, a váltó és keresztváltó kapcsoló látta el a feladatot ha nagyobb távolságonként, zegzugos beugrókban, stb. kellett ugyanarra a körre kapcsolni.

Szállodákban meg többnyire a nyilvános terekben vagy folytonos megvilágítást, vagy mozgásérzékelős kapcsolást alkalmaznak (a száloda szempontjából az a jó megoldás, ahol a meghibásodásból eredő karbantartási költség minél alacsonyabb).

2020. dec. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te miről beszélsz? :D A szállodai kapcsoló arról szól, hogy vagy ez vagy az, ami a valóságban az irányfény vagy a teljes világítás közti választás volt, illetve dugaszolóaljzat vagy világítás közti választás volt. Persze, nullaállással.
2020. dec. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most redőnykapcsolóként alkalmazzák.
2021. jan. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jahogy azt kívánod mondani, hogy a redőnykapcsolóval és impulzusrelékkel helyettesíteni lehet. Az tény. A réginek kötött sorrendje volt, A BE - A KI - B BE - B KI, ha egy irányba forgatta az ember, azt meg nem tudom már, lehetett-e visszafelé is forgatni.
2021. jan. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szirty ***** válasza:

"szerelvény hiba esetén csak az érintett szerelvény esik ki a sorból, a többi működik zavartalanul"


Kivéve ha mondjuk mechanika törés miatt a szerelvény állandóan zárja az áramkört. Mert akkor egy sem fog működni! :)

2021. jan. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!