Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valami sípoló hangot hallok...

Valami sípoló hangot hallok az újépítésű házunkban. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Egy hete lakunk az újépítésű házunkban és valami sípoló hangot hallok az egész házban.

Hőszivattyúval fűtünk és bojlerünk is van illetve még egy két vezeték kilóg a falból ahová lámpa fog kerülni. Kicsit üres is még a ház és azért üzemel egy két háztartási gép amiknek van hangjuk, de ezt az emeleten és minden helyiségben nem gondolnám, hogy hallanom kellene. Az áramot lekapcsoltam már, de úgy is hallom. Valószínűleg a fülem egyébként is cseng tőle és kellene egy két óra vagy akár nap amíg megszűnne. Járt esetleg hasonló helyzetbe más is és meg tudta oldani a problémát? Mert így pihenni és megmaradni sem nagyon lehet a házban.



2020. dec. 28. 13:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Teljes csend,hallgatózz,indulj el valamelyik irányba.Ha erősödni hallod,akkor haladj az erősebb hang irányába.Ezzel leszűkíted a gyanúkat valamely berendezés működésére(hűtő,kazán...),vagy levegő beáramlás-ajtó,ablak szigetelés hibáira.

Ha minden helyiségben hasonlóan hallod,vagy nem változik a hang,akkor a füled nem "állt még át",a megváltozott körülményekre.(fűtés mód változtatáskor,padlásszobában ez sűrűbben előfordul,mert ekkor/ott a légynyomás változás IS nyilvánvalóbb...

2020. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mindenhol hallom sajnos. Elég zavaró. Elvileg csendnek kellene lennie, mert 3 rétegű az ablak és 20 cm a szigetelés, de ennek ellenére nincs csend, hanem sipolás van. Egyszerűen nem tudom mire vélni.
2020. dec. 28. 14:07
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Radiátor szelepet járasd meg,elzár kinyit,elzár kinyit...
2020. dec. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%
Kapcsold le az áramot a házban, akkor kiderül, hogy a füled csinálja, vagy valami berendezé. Ha nem hallod, akkor egyesével kapcsold fel a kismegszakítókat, hogy kiderűljön mi csinálja.
2020. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Padlófűtésünk van, nincs radiátor a házban. Sajnos amikor minden biztosítékot lekapcsolok is hallom ezt a sípoló hangot. Kint nem csak a házban. És az első este óta, hogy beköltöztünk.
2020. dec. 28. 14:48
 6/21 anonim ***** válasza:

Egy fontosat kihagytál:

Más is hallja ?

Ha más/mások nem hallják,akkor veled lesz valami..

Nekem folyamatosan sziszeg a fülem,de néha észre sem veszem,megszoktam.

12-13Khz körüli hang..

2020. dec. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Más is hallja csak őket nem zavarja. Viszont ma mindent végig hallgattam és amire eddig nem gondoltam vagyis nem értem fel azt is és a lámpákból jön a sercegő sípoló hang. Lekapcsolva is. Ezért hallom mindenhol.
2020. dec. 28. 21:26
 8/21 A kérdező kommentje:
A hőszivattyú csinálja. Lekapcsoltam a bizrosítékát és kb. 30 perc után megszűnt a sípoló hang. A garázs falára van felfúrva a hőszivattyú belső egysege és átterjed a házra a rezgése. Az emeleten gipszkarton falak vannak fém vázzal és az egész ház rezeg tőle. Elvileg valami gumi vagy más rezgéscsillapító felszerelése a fal és a hőszivattyú belső egysége között megoldás lehet.
2020. dec. 31. 07:54
 9/21 anonim ***** válasza:

"Lekapcsoltam a bizrosítékát és kb. 30 perc után megszűnt a sípoló hang."

Szünetmentesről megy?

2020. dec. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A biztosítékot kapcsoltam le az áramvédőt nem. A házban kb. 30 perc múlva szűnt meg a hang. Nem szünetmentes. Gondolom a ház rezgése ennyi idő alatt állt le.
2020. dec. 31. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!