Egyetemen tudnám helyettesíteni a laptopot egy jó minőségű tablettel?
Pázmányra készülök mérnökinfóra vagy bionikára, tehát elég sokat fogok programozni.
Emelett videóvágásra és jegyzetelésre használnám. Mindenképp fontos lenne, hogy digitálisan tudjam írni, rendezni a jegyzeteimet.
Kérdéseim:
Pázmány ITK-n támogatják a digitális jegyzetelést?
A fentebb említett feladatokra elég lesz egy jó minőségű tablett? (Vagy inkább vegyek egy középkategóriás tabletet csak jegyzetelésre és egy középkategóriás laptopot vágáshoz és programozáshoz)
Ha a tabletet választom számolnom kell + külső tárhellyel?
(Nyilván csak olyan tablet jönne szóba amihez lehet egeret és billentyűzetet kötni)
Mérnökinfóra és bionikára nem értelmes választás a tablet. Teljes értékű windows és/vagy Linux kell. Jegyzeteléshez oké a tablet, de programozáshoz, modellezéshez, bármi máshoz laptop kell.
MacBookot csak akkor vegyél ha pakolsz rá windowst is. De akkor már jobban megéri egy windows-os gép kevesebb pénzért nagyobb teljesítményért.
#4-essel értek egyet, Pázmányon végeztem tavasszal.
Azért ragaszkodik ennyire a Windows-hoz, mert alapvetően azt használják az egyetemen, az ahhoz való programok szükségesek.
Pl én volt, hogy Eclipse-ben csináltam kódot, és visszadobta a tanár, hogy ezt nem tudja elfogadni, írjam át másik IDE-be.
6:
Nem ott tanultam, hanem egy másik egyetemen, ott inkább Linuxot preferálták, de senkit nem érdekelt, hogy a hallgatók mit használnak. Feltétlenül Visual Studio-ban kellett neki a projekt? Egyébként MSDNAA-n mindenki kap Windows és VS hallgatói licenszet, úgyhogy tök mindegy mi az alap oprendszered, virtualizálsz vagy másik partícióra ráteszed a Windows-t, ha kell.
4-es vagyok
Csak azért ragaszkodom a windowshoz vagy linuxhoz, mert természettudományos/műszaki/infós képzéseken erősen ez a két oprendszer dominál.
Semmi bajom a macOS-sel. A legjobb oprendszer egy átlag felhasználónak vagy kreatív munkásnak (videós, photoshop, stb.) Viszont műszaki szoftverekből a legtöbbet nem is (vagy módosítottan) implementálják macOS-re, így ha Apple gépet veszel akkor is kényszerből kell feltenni a Windowst. Akkor meg gyakorlatilag feleslegesen vettél méregdrágán Apple gépet, ha az egyetem 90%-hoz használhatatlan az oprendszer. Persze lehet particionálni, virtualizálni ez tény. De akkor már kellene a minimum 16GB RAM, meg 500GB (vagy 1TB) SSD is, ami erősen megemeli az árakat.
Egyetemre sima "mezei" windows PC, aztán majd később mehetnek az Apple cuccok is ha pl macOS-re szeretnél fejleszteni.
Mekkora kereted van a gépre? Videóvágás miatt a GPU az nagyon meg tudja dobni az árakat. Meg ugye akkor már nem elég az U szériás proci, csak kellene egy H.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!