Egyenáramú áramkör esetén az elem/akku/tápegység negatív pólusától a pozitív felé vándorolnak az elektronok, vagy fordítva?
az elektron töltése negatív.
a többit már találd ki...
Ha valaki nem tudodja és/vagy nem akarja, esetleg nem képes megválaszolni a kérdést, akkor igazán nem szükséges ám írnia.
Lali24, szerintem a "válaszod" határozottan nem volt hasznos, és remélem ebben egyet is értünk.
Te reménytelenül ostoba vagy.
Megmutattam a 10 éves lányomnak a kérdést, akinek persze fogalma sem volt a helyes válaszról. Elolvasta lali24 válaszát, és azonnal megmondta a helyes választ a kérdésedre!
Nagyon gáz vagy! XD
Ismét #3:
Segítek: ha az elektron töltése negatív, akkor a negatív töltésű elektronok vajon a negatív, vagy a pozitív pólusból indulnak?
#1 és #4 válaszából már igazán rájöhetnél a megoldásra.
De én is segítek: a negatív töltésű elektronokat, az elem pozitív pólusa vonzza, vagy taszítja?
Ennek nézz utána és megvan a megoldás.
Tehát akkor elmondhatjuk, hogy egyikőtök sem tudja, és nekem kellett kigugliznom.
"Egyenáramnál a két pólus között kialakuló áram mindig egy irányba folyik. A technikai áramirány megegyezés alapján a magasabb potenciálú (pozitív) pontból halad az alacsonyabb potenciálú pont felé. Ez a konvenció még abból az időből származik, amikor nem tudták, hogy az áram a fémes vezetőben a negatív töltésű elektronok áramlását jelenti."
Tehát a pozitív pólustól a negatív felé áramlanak ez elektronok, aminek a logákához, vagy az elektron töltéséhez, sem ahhoz, hogy valaki 10 éves-e, az ég adta világon semmi köze nincsen, mert ez egy konvenció. (Sőt, határozottan logikátlan, mert a negatív pólus simán jelenthetné azt, hogy az áramforrás oda "küldi" a negatív töltésű elektronokat.) Az anód és katód kifejezések jobban leírják a dolgot, míg a pozitív és negatív jelölés csak egy buta történelmi hagyomány miatt maradt meg.
Kösz a nagy semmit, srácok! Az igaz, hogy guglizhattam volna, de azért nem gondoltam, hogy itt ennyi értelmes lény irogat...
Mondtam hogy nem csak hülye vagy, hanem még hisztis is.
Megkaptad a választ, csak nem akarod érteni.
De akkor tessék, csak most, csak neked:
A technikai áramirány a számításokban, méretezésnél használt rajzokon, helyettesítő képeken (egy áramköri elem paramétereinek lemodellezése ideális elemekkel) az áram irányát jelző nyíl a pozitív felől a negatív felé mutat.
A valóságban viszont az elektronok áramlási iránya ezzel ellentétes. A negatív felől a pozitív felé. (Elég ha csak megnézed egy akkumulátor vagy egy galvánelem kémiai egyenletét, és látni fogod hogy a kémiai reakció során a negatív kapocsoponton elektronfelesleg, a pozitívon elektronhiány keletkezik.
...és most hátradőlök, és várom a soron következő terjengős hisztot, amiben kifejted, hogy miért hülye mindenki rajtad kívül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!