Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kisebb kapacitású kondi...

Kisebb kapacitású kondi nagyobb helyére?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elromlott egy régi pc tápom, valószínűleg 2 kondi(elektrolit, kifolyt a tetejükből az a bizonyos barna dolog) ludas érte. Az egyik egy 10 v, 1000μF-os, ahhoz van nagyobb feszültségű, és azonos kapacitású pótalkatrész, de a másik egy 10 v, 3300μF-os. Ehhez csak 2200μF-ost találtam itthon, jelenleg nem tudok beszerezni másikat. Ha ezt rakom bele, lesz-e baja, illetve meddig bírhatja így, ha ez jó? (Nem szeretném 2 hónap múlva szétszedni újra, hogy kicseréljem mégegyszer, mivel időm, és alkalmam sem lesz)

2020. jún. 30. 08:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy az elsőnél a nagyobb feszültségű az 25 v, a másodiknál pedig a 2200μF-os az pedig 16 v. És érdemes-e "mutyizni", vagy inkább hagyjam a "két kondi egy helyre" megoldást és inkább vegyek bolhapiacon egy másik, használt, de lehet működőképes tápot? Válaszokat előre is köszönöm!
2020. jún. 30. 10:02
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem tudod, hogy mit csinálsz, akkor ne javítsd a pc tápot. Ha elszállt benne a kondi, akkor sokszor visz magával mást is, a sima kondi csere nem 100% hogy megjavítja. Ha pedig más baja is van, akkor az egész gépedet dobhatod a kukába.

Piacos olcsó tápokat én ugyanebből az okból kifolyólag hanyagolnám.

2020. jún. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megfontolom a leírtakat. Azért gondoltam a kondi cserét előnyösnek, mivel már régebben is áram alá helyezés után rögtön sípoló hangot adott(halk, de csendben hallható volt mellette), szét is szedtem, nincs megégve (látszólag, ha szeretnéd, lefotózhatom), pedig legutóbb a gépem lámpái(power led, és hdd led) villogtak, a tápból pedig égett szag jött, mint a kenyérpirítóból. Az említett 2 kondit ahogy már fent is leírtam, barna volt a végük és felpuffadtak.
2020. jún. 30. 19:44
 4/4 A kérdező kommentje:
Nyugi, azóta se mityiztam vele. Mondom ha nincs ugyanolyan, akkor nincs, és félredobtam az "alkatrészes" dobozomba. Volt annál fontosabb dolgom is, minthogy ezzel fogalkozzak.
2020. okt. 29. 09:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!