Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fejhallgatóm zsinórja kijött...

Fejhallgatóm zsinórja kijött a helyéről, hogyan tudom fixálni?

Figyelt kérdés
Kb 3 éves fejhallgató, csúcsminőségű Logitech fejhallgató, 30 ezer forintos. Viszont ma eggel észrevettem, hogy jobb oldalt elengedett. Megy benne minden, de letört a műanyag, ami odatartotta a zsinórt, hogy ne lóbáljon. Most meg összevissza lóbál a jobb oldali része. Megoldható vagy kuka?

2020. jún. 18. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Szigszalag?


De egy képet mellékelhetnél, mert nem igazán értem, miért okoz egy elengedett zsinór akkora problémát, hogy már kidobnád az amúgy működő fejhallgatót miatta.

2020. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Celluxxal próbáltam odaragasztni, de nem megy. Vagy nemtudom hogy fogalmazzam meg, itt egy kép:

[link]

lehet látni, hogy a jobb oldalt a képen szépen benne van a műanyagtokban, baloldalt szabadon lóbál. És lóg a fülemről le., nem tudom ott tartani sehogy.

2020. jún. 18. 13:54
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy nem a kábel szabadult el a helyéről, hanem eltört a fő szerkezet, és most az egyik hangszóró fityeg.


Ha garis, és nem a te hülyeséged miatt tört el, akkor vidd vissza! Anyaghiba is okozhat ilyen törést.


Nos, több dologgal lehet próbálkozni. Nem lesz triviális, mert pici felületen kell javítanod és nagy erőhatásnak lesz kitéve. Ha nem túl jó a kézügyességed és/vagy nem csináltál még ilyesmit, akkor próbálj valakit keresni, aki gyakorlottabb.


Az egyik lehetőséged a pillanatragasztó. De azzal nagyon ügyesen kell ragasztanod, és a kezed is tuti össze fogod kenni (nem halálos, de egy pár napig kellemetlen). Érdemes gél állagú pillanatragasztót venni, az ilyen törésekhez az célszerűbb.


Miután pillanatragasztóval összeraktad és az már kábé megkötött (néhány perc, addig kézzel jól szorítsd egymáshoz a felületeket), még rásegíthetsz ragasztószalaggal. A cellux ehhez túl gyenge. A leukoplaszt jobb, vagy Duck Tape (ez ilyen szürke vagy fekete üvegszálas cucc). Kell némi mérnöki érzék, hogy megtervezd, pontosan hova ragasztod, merre vezeted, hogy jól tartson.


De ez még jó eséllyel nem lesz elég, és minden egyes ragasztás-szétesés ciklus növeli az esélyét, hogy megtörik a drót és kuka az egész. Szóval lehet, hogy ezen a ponton sem érdemes még próbálgatnod, hogy elég erős-e.


A harmadik dolog, amit csinálhatsz, hogy szerzel valami drótot, hilti szalagot, fémlemezt, fapálcát, műanyag vonalzót stb., és azzal a törést áthidalod. A fent említett ragasztószalaggal rögzíted. Ehhez már végképp kell egy kis mérnöki tehetség.


Namost, egy ilyen javítás mindenképp szopás, és tuti ronda lesz a végeredmény. Én utálok ilyet csinálni, és saját cuccomat se feltétlen javítom így meg, másét meg tuti nem. Olyan lelki energiabefektetést igényel ez a fajta javítás, amit inkább értelmesebb célokra fordítanék (hiába volt ez az illető legkedvesebb fülese, a javítás után ronda lesz és a továbbiakban úgysem lesz ez a kedves füles, tehát nem érte meg a szenvedés a javítással).


Összefoglalva: szerintem inkább dobd ki és vegyél másikat. Arra meg vigyázz jobban, vagy vegyél olyat, amit normális anyagból gyártottak és nem törik olyan könnyen. Ez van, ezeknek a műanyagalkatrészeknek a javítása nem oldható meg értelmesen.

2020. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!