Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a jobb? Egy mozgásérzékelős...

Mi a jobb? Egy mozgásérzékelős izzó, vagy mozgásérzékelős foglalt amiben cserélhető az izzó?

Figyelt kérdés

A Praktikernél 1500 Ft-ért van 10 Wattos vagyis eléggé erős mozgásérzékelős izzó.

[link]

3500 Ft-ért van mozgásérzékelős foglalat, de az izzok majdnem ugyanannyiba kerülnek mint a fenti példa, és elvileg nagyon sokáig bírják.


2020. jún. 2. 12:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Szerintem a zsargon létét kell elfogadni s akkor nincsen gond. Persze lehet tagadni azt ami van, a kérdés csak az, mi értelme?
2020. jún. 3. 06:34
 12/21 anonim ***** válasza:

LED egy rövidítés: Light Emitting Diode, fényt kibocsátó dióda. Nevezik még fényt emittáló diódának, világító diódának is.

Akkor mit is jelent a "LED izzó": fényt kibocsátó dióda izzó?

Ugyanígy "LED égő": fényt kibocsátó dióda égő?

Egyébként már az izzólámpában sem égett semmi, az izzószál izzott. A gyertya égett meg a petróleumlámpa.

Időnként hallani ezt is "LED dióda": fényt kibocsátó dióda dióda?

Tanuljuk már meg a "LED izzó", "LED égő" és "LED dióda" marhaságok!

Kérdező, attól, hogy a sok idióta kereskedő "LED izzónak" nevezi, attól még eszetlen baromság!

2020. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
A villanykörte ugyanolyan baromság. De ilyen elven a vezetéknevek is baromságok. Hány Kovács patkol manapság lovat vagy gyakorolja más módon a szakmáját? Hány Szabó varr inget? Teljesen más példa, a KRESZ táblák. Balra kanyarodni tilos a tábla neve és balra kanyarodni és megfordulni tilos a tábla jelentése. Tanuljatok meg már végre különbséget tenni a dolgok nevei és a neveiknek a jelentése között. Mert a kettő csak nagyon ritkán ugyanaz.
2020. jún. 3. 23:24
 14/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Persze, nem akartam már fejtegetni, de nehogy már nekem kelljen igazodni a kereskedők butaságaihoz...

Igazság szerint, nekem az nem jön be a hasonló eseteknél, hogy egyesek szeretnék egy szakember támogatását, tapasztalatainak átadását, de a szakembert gyakorlatilag leugatják, más szempontból.

Milyen dolog már ez? Hol van a tisztelet?

Akkor oldja meg magának... Nem érdekel a problémája.

Egyesek itt (de akár más fórumokon is) valamiféle válaszológépnek tekintik az embert, akinek joga van segíteni és joga van kussolni.

Nem kisöreg, ez így nem működik.

Hihetetlen mély nyomot hagyott bennem, többször emlegettem már itt is.

Évekkel ezelőtt, más fórumon tájékoztattam valakit egy helyesírási tudnivalóról. Sok reményt nem fűztem hozzá, hiszen a helyesírás egy olyan érzékeny pont, melynek megnyomásától inkább dührohamot kapnak az emberek. Nem ám beismerné a hibáját. Kizárt.

Ekkor azonban olyasmi történt, ami szinte példátlan.

Az ember megköszönte a tájékoztatást.

Kénytelen voltam elgondolkodni, hogy ez igen. Intelligencia.

Ilyen is van.

Néha.

2020. jún. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Tanuljatok meg már végre különbséget tenni a dolgok nevei és a neveiknek a jelentése között. Mert a kettő csak nagyon ritkán ugyanaz."


Jó, akkor ezentúl a "mozgásérzékelős LED izzó" helyett nyugodtan mond azt, hogy kérek egy mozgásérzékelős krumplit. Aztán mikor az eladó furcsán néz, magyarázd el neki, hogy a dolgok nevei és a neveiknek a jelentése nem ugyanaz. Végül is a lámpát nevezhetjük krumplinak is. Ennek ugyanannyi értelme van, mint a "LED izzónak".


Hagyjuk, reménytelen...

2020. jún. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
"Persze, nem akartam már fejtegetni, de nehogy már nekem kelljen igazodni a kereskedők butaságaihoz..." Talán megtiltja valaki, hogy úgy nevezd ahogy akarod? Ép te próbálsz másnak diktálni, nem más neked, nem veszed észre? Te még azzal sem vagy tisztában hogy valaki más csinálja e azt amiről beszélsz, vagy te magad.
2020. jún. 3. 23:49
 17/21 A kérdező kommentje:
"Igazság szerint, nekem az nem jön be a hasonló eseteknél, hogy egyesek szeretnék egy szakember támogatását, tapasztalatainak átadását, de a szakembert gyakorlatilag leugatják, más szempontból." Nem attól lesz szakember valaki hogy annak nevezi magát, hanem hogy valami szakmai tevékenységet folytat. Itt nem ez történt ezért lett leugatva. Ja hogy ebben az esetben máris az számít aminek nevezi magát, s nem az ami csinál? Minő pálfordulás...
2020. jún. 3. 23:51
 18/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:

16.

Zavaros gondolatok. Megmondom őszintén (pár pohár borral az agyamban) leszarom az ilyet.

2020. jún. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
"Akkor oldja meg magának... " Senki sem kérte hogy az oldja meg aki válasz helyett mellébeszél. Jött más aki válaszolni is tudott, a többi "szakember pedig csak nyelvészkedni tudott, ami itt nem számít szakmabeliségnek. Tudom, hogy legszívesebben neki s megtiltanátok, hogy válaszoljon, de a diktátorkodás meg egy harmadik szakma.
2020. jún. 3. 23:54
 20/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:

17.

Fogalmad sincs a tevékenységemről, ezen a felületen.

2020. jún. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!