Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a jobb? Egy mozgásérzékelős...

Mi a jobb? Egy mozgásérzékelős izzó, vagy mozgásérzékelős foglalt amiben cserélhető az izzó?

Figyelt kérdés

A Praktikernél 1500 Ft-ért van 10 Wattos vagyis eléggé erős mozgásérzékelős izzó.

[link]

3500 Ft-ért van mozgásérzékelős foglalat, de az izzok majdnem ugyanannyiba kerülnek mint a fenti példa, és elvileg nagyon sokáig bírják.


2020. jún. 2. 12:14
1 2 3
 1/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
16%

Ilyen kérdésekre lassan már nincs is kedve válaszolni az embernek.

Nem tudom tolerálni az izzó elnevezést, miután nincs benne izzószál.

De ha megjegyzem, én vagyok a paraszt.

Pedig rá is van írva: LED bulb.

Angol területen ez a villanykörtének megfelelő elnevezés (vagyis csak a formára utal, nem az izzásra).

2020. jún. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
"De ha megjegyzem, én vagyok a paraszt." Pontosan, egyrészt mert nem ez volt a kérdés, másrészt mert írsz egy semmitmondó választ harmadrészt mert megírod hogy kedved sincs hozzá de mégis megteszed, (vagyis saját magaddal se vagy tisztában) ötödrészt pedig mert nem Angliában vagyunk, magyarban meg a körtéhez hasonlítás nem megfelelő, igaz, parasztok között még elmegy.
2020. jún. 2. 15:46
 3/21 A kérdező kommentje:

S mindezeken kívül, kit érdekel mit tolerálsz, ha a termék megnevezése ez, a dobozára ez van írva? [link]

Ha ennyire zavar írj nekik, nevezzék át s akkor majd nem annak fogom hívni ami most a boltban a neve, ahogy kérni kell ha meg akarom venni.

2020. jún. 2. 15:50
 4/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Tökéletes válasz.

A lényeg az lett volna, hogy a felvetésemre udvariasan reagálsz vagy sem.

Attól teszem függővé a folytatást.

Hogy milyen az ember.

Hogy fáradjak-e, vagy sem.

Vagy sem.

2020. jún. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Amilyen a mosdó olyan a turuköző.
2020. jún. 2. 16:00
 6/21 A kérdező kommentje:
Ne az válaszoljon akinek kedves sincs hozzá, mert nem a neki tetsző szavakat használják.
2020. jún. 2. 16:02
 7/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Ezt már csak a tapasztalat hozza magával.

Hány esetben előfordult, hogy előbb átadom a tudást, utána kezd szemétkedni a kérdező.

Én meg már odaadtam a tudást, nem tudom visszavenni.

Bosszankodás.

Megtanultam, hogy ezt néha jobb fordítva csinálni.

Lássuk, tiszteli az ember a másik tudását, melynek apró szeleteire áhítozik?

Nincs tisztelet?

Akkor erről ennyit...

2020. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én viszont a te válaszod alapján reagáltam neked nem mások válaszai alapján.
2020. jún. 2. 16:13
 9/21 A kérdező kommentje:
Megtisztelhettél volna azzal, hogy nem semmitmondó kötekedéssel nyitsz. Nem tetted meg.
2020. jún. 2. 16:14
 10/21 anonim ***** válasza:

Ha tönkremegy az izzó, drágább a cseréje. Elvileg jobban megéri külön a mozgásérzékelős foglalat és izzó páros. Viszont a legtöbb lámpatestnek vannak fizikai korlátai, így nem biztos hogy ilyen adapterrel elfér benne, vagyis jobb a beépített mozgásérzékelős izzó. Bár nem ilyen egyszerű az átalakítás, de esetleg külső mozgásérzékelőt is lehet használni.


Off


Valóban helytelen a led izzó (régen rossz ha izzik), és a led égő (pláne rossz) kifejezés. Ellenben cirka 20 éve már átálltunk 400/230V-os rendszerre. Mégis az átlagembernek a konnektorban marad a 220... Van egy olyan érzésem, hogy mivel a led izzó, led égő sokkal jobban fekszik a hétköznapi embereknek, a közeljövőben nem lesz led fényforrás, esetleg led lámpa (amiről a legtöbb embernek egy komplett lámpa ugrik be, lámpatesttel és fényforrással). Persze ebben a honi forgalmazóknak a legnagyobb a felelőssége, mert akár led fényként is elterjedhetett volna a köztudatban. De ez így szélmalomharc, mert ha Gipsz Jakab leteszi a stihlfűrészt, vagy flexet, bemegy, és felgyújtja a villanyt, amiben led izzó van.

2020. jún. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!