Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom kikapcsolni a...

Hogyan tudom kikapcsolni a riasztot?

Figyelt kérdés

Reggel nyelvvizsgázni indultam, autóval leparkoltam egy lejtős helyre mert csak ott volt szabad parkoló és kivettem a kulcsot a helyéről majd kivettem az autót sebességből. Ekkor megijedtem és elejtettem a sluszkulcsot az ülés melletti kis részbe. Itt még nem is volt akkora nagy baj de a kocsi szépen lassan elkezdett hátrafelé gurulni üresben majd neki a falnak és a kocsi riasztója is megszólalt. Utána szálltam volna ki de észrevettem hogy az ajtók zárva vannak a kulcs meg be van esve az ülés alá ahonnan meg nem tudom kiszedni.

Szóval itt ülök a nyelvvizsgaközpont előtt egy zárt autóban kulcs nélkül és még a riasztója is ordít. 15 perc múlva pedig kezdődik a vizsga.


Mi a teendő?



2020. máj. 12. 15:42
 1/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
43%

Tehát egy ilyen zaklatott helyzetben képes voltál megírni hiba nélkül, bekezdéssel tördelve egy kérdést, ami más kérdezőknek még teljes nyugalomban is kihívást jelent.

Egyedül a "sluszkulcs" vitatható. A német "schluss" alapján is dupla, meg így is szoktuk: slussz.

Ez kicsit furcsa kérdés, más szempontból is...

2020. máj. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Meg pár vessző hiánya, előbb azt nem figyeltem.
2020. máj. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szirty ***** válasza:
"Szervizmérnök ÚR" nyilván azt szeretné közölni, hogy a kérdés valószínűleg kamu kérdés... :)
2020. máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Reggel megijedni indultam, autóval leparkoltam egy ijesztő helyre mert csak ott volt szabad rémség és kivettem a félelmet a helyéről majd kivettem az autót ijedtsédből. Ekkor megijedtem és elijesztettem a sluszkulcsot az ülés melletti kis parába. Itt még nem is volt akkora nagy fo,sás de a kocsi szépen lassan elkezdett hátrafelé parázni reszketve majd neki a para-falnak és a kocsi rémisztője is megszólalt. Utána szálltam volna ki de észrevettem hogy a vámpirfogsorok zárva vannak a paragörcs meg be van esve az ülés alá ahonnan meg nem tudom kireszketni.


Szóval itt ülök a monsterközpont előtt egy zárt fogsorban para nélkül és még a fo,sasztója is ordít. 15 perc múlva pedig kezdődik a para.

2020. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gépjárművezetői készséged, már ott kérdőjeles, amikor azt írod, hogy előbb kiveszed a slusszkulcsot(na jó akkor a gyújtáskulcsot) és ezután (!) kiveszed sebességből. Már itt némi mozgáskoordinációs problémát vélek fölfedezni. Ezt követett egy érthetetlen momentum, az, hogy megijedtél. Mitől is? Mindegy, az ijedtségtől a kulcsot elejtetted. Aha. Vajon miért nem vetted föl? Sosem tudjuk meg. Pech, hogy közben még az ajtók is bezáródtak.

"Deák-tér következik" :) ja nem....

Ezután fokozódtak a problémákat, még az autó is gurulni kezdett. A történet eme pontján megpróbálhattad volna a középső pedált lenyomni.... Ilyen tevékenységnél ugyanis a jármű lassulni -mit ne mondjak- megállni is képes. Jó, értem az ijedtség és a többi....

Ezekután a lökhárítóval megtörtént a vakolat sikeres leverése is, és ennek örömére megszólalt a riogató kézi készülék.

Leírásod alapján ez a hanghatás csak fokozta nálad a pánikot ami egy jókora klausztrofóbiát okozott, és -ha minden igaz- még most is tart.

Hogy mi a teendő? Rúgd ki az oldalüveget és menekülj!

Esetleg várd meg amíg lemeríti a riasztó az akkumulátort. Lehet, hogy ez soká tart, addig összegyűlik a fél város, és bámulnak majd, mint a bazári makit, de legalább ismert ember leszel, holnap minden ujságban viszontlátod magad.

A végére itt a konkluzió:

aki ijedős, és béna, ne menjen autóval nyelvvizsgázni, és főleg ne találjon ki, ilyen butuska történeteket. :D

2020. máj. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Unatkozik, kamu kérdések, ez a karantén...valami jobbat találj ki lúzerkám.
2020. máj. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!