Milyen jó fényképezőgép márkák vannak?
A Leicat senki sem emlitette?
Amugy itt talalhatsz infokat markakrol:
Amit en ajanlok ha hobbifenykepesz vagy:
Leica (de ez draga),Lumix(Panasonic),Canon, Nikon
Van meg Olympus, Fuji, Pentax (ez inkabb komolyabb gepeknel jo), Casio, HP. A Zeisst nem ismerem de allitolag jok a lencsei.
Amit en nem vennek (de ki tudja???) Kodak, Sony, Samsung, Benq, Praktika
De nezz korul, mindig sok fugg a gep tipusatol.
Brands
* Adox[citation needed]
* AgfaPhoto
* Agilux[citation needed]
* Aigo
* Aiptek
* Alpa
* Altisa[citation needed]
* Arca-Swiss[citation needed]
* Argus (camera company)
* Asahiflex
* Balda Kamera-Werk[citation needed]
* BenQ
* Bolex
* Bronica
* Burke & James[citation needed]
* Cambo Photographic Industry[citation needed]
* Canon (company)
* Carl Braun camera-werk
* Casio
* Clairex[citation needed]
* Contax
* Corfield
* Coronet Camera Company
* Diana camera
* Ducati Sogno
* Eastman Kodak
* Ebony cameras
* Edixa
* Ensign Cameras[citation needed]
* Exakta
* FED (camera)
* Fujica
* Fujifilm
* Gami
* Gateway, Inc.
* Graflex
* Hasselblad
* Hewlett-Packard
* Holga
* Honeywell
* Horseman USA[citation needed]
* Ilford Photo
* Imaging Solutions Group[citation needed]
* Kodak
* Konica Minolta
* Leica Camera
* Leidolf
* Linhof
* LOMO
* Lumix
* Mamiya
* Micro Precision Products
* Minolta
* Minox
* Miranda Camera Company
* Mustek Systems
* Newman & Guardia
* Nikon
* Norcent[citation needed]
* Olympus Corporation
* Oregon Scientific
* Osaka (camera)[citation needed]
* Panasonic
* Pentax
* Petri Camera
* Plaubel Makina
* Polaroid Corporation
* Praktica
* Promaster (camera)[citation needed]
* Reid and Sigrist
* Regula[citation needed]
* Ricoh
* Rollei
* Samsung Group
* SatuGo[citation needed]
* Seagull Camera
* Sharp
* Sigma Corporation
* Silvestri camera
* Sinar
* Sony
* Tessina
* Thornton-Pickard
* Topcon
* Traveler (camera)[citation needed]
* Van Oosbree[citation needed]
* Vivitar
* Voigtländer
* Wisner Company[citation needed]
* Wray (lenses)
* Yashica
* Zeiss
* Zenit (camera)
* Zorki
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Ha nincs különösebb elvárás, akkor akármelyik márka kompakt gépe megfelel, ezek között nem sok külömbség van. Kb 50ezertől felfelé beszélhetünk objektívminőség különbségekről.
A canon, nikon, sony, panasonic, olympus elég jó kompakt és ultrazoom gépeket csinál, ezeket sajnos nagyon nem ismerem, de általános fotózásra mindegyik megfelelő.
Ha komolyabban érdekel a képminőség és a fotózás, akkor érdemes legalább 50ezret rááldozni egy gépre, és utánaolvasni tesztekben, melyik lehet a legjobb.
Aki tükrös gépet vesz, annak tudnia kell, hogy a kitobjektívek nagyon gyenge minőséget produkálnak, habár a kompakt minőséget talán így is megelőzik képminőség tekintetében.
Kezelhetőség, af-sebesség szempontjából a tükrös gépek egyértelműen az élen járnak, de csak az vegyen ilyen gépet, aki ki is tudja használni a manuális lehetőségeket és az objekívek széles skáláját. Ehhez a kezdetekben legalább 100-150ezer ft-ra lesz szükség, aki viszont beleszeret és fejlődni szeretne, annak a későbbiekben többszázezres beruházásokra kell számítania (egy jobb objektív 150-500ezer ft, és ez még nem a legjobb).
Tükrös gépeknél mindenképpen a canon vagy nikont ajánlom. Nekem sony-m van, szóval nem vagyok elkötelezve egyik irányban sem, de én is váltani fogok.
Sonyhoz és Pentaxhoz gyakran emlegetik, hogy sok régi obival kompatibilis. Persze. De majd amikor a régi 25-30 éves obikat kell használni, mindenki rájön, milyen jó az az autofókusz, meghogy hiába voltak ezek az obik jók a filmes korszakban, digitális géphez nem véletlenül fejlesztenek új obikat. Egyébként a Pentax, a Sony és az Olympus gyárt jó tükrösöket. Viszont ezek kisebb cégek, éppen ezért az objektívparkjuk is kisebb és általában drágább is.
Aki fényképezőgépet gyárt, a végcél mindig a kiváló képminőség. Minden más csak sallang.Színhűség, megfelelő kontraszt és pengeéles kép. Mindezek ellenére a legnagyobb gyártóknál is a tesztek elképesztő hiányosságokat tárnak fel! Ki érti ezt?!
Utolsónak írnám: a nagy fényképezőgép-gyártó cégeknek vannak csúcsgépeik és csúcslencséik, amik kielégítik a profi elvárásokat. A Canon, Nikon, Sony (korábban Minolta), Pentax, Olympus mind gyárt ilyen gépeket (Samsungról nem tudok, belekóstolt ugyan a DSLR-be, de nem tudom, meddig jutottak). Nekem pl sony-m van, a probléma pont az, hogy vagy csak alsó kategóriás lencséket találok hozzá, vagy csak profi Carl Zeiss lencséket nagyon magas áron. A Pentaxnál kb ugyanez a helyzet. Viszont gépváza mindegyiknek van, ami jó, a lencsére kell inkább többet költeni.
A csúcsgépeknél ritkán tárnak fel elképesztő hiányosságokat, ez inkább a belépő kategóriára igaz. Manapság az olcsó gépeket és ultrazoomokat többen veszik, ezért ez a nagyobb üzlet. Egy átlagos turista nem fog elindulni fix obikkal kirándulni, hanem vesz egy utazózoomot (de sok esetben csak egy kompaktot), aminek a konstrukciójából fakadóan nem is lehet olyan jó a képminősége, mint egy csúcskategóriás alapzoom vagy fix objektívé. De egy átlagos turistának bőven megfelelnek ezek a minőségű képek.
A Leica egy külön kategória, az inkább presztízs fényképezőgép. Még nem nagyon találkoztam profi fotóssal, aki azzal dolgozott volna, mert egyszerűen túl van árazva. Ettől függetlenül nagyon jó gépek.
A Hassleblad-ot viszont sok fotós használja, de inkább azok, akik magazinokba fotóznak, mert azok nagy felbontású képeket készítenek, de pl sorozatképekre nem a legalkalmasabbak (pl riport vagy sportfotózáshoz), így általában fotóstól függ (meg az anyagi háttértől), hogy milyen gépet választ.
El lehet mondani, hogy a profi fotósok körében is a Nikon és a Canon az elsődleges márka.
Az alap felhasználók sokszor heccelik egymást. A Canont pl sokan úgy kezelik, hogy ami nyomtatót is gyárt, az ne gyártson fényképezőgépet, és a Nikon azért jobb, mert az csak azzal foglalkozik. Ez egy baromság, mivel a Canon egy jóval nagyobb cég jóval nagyobb költségvetéssel, így megteheti, hogy több szegmensre is koncentráljon. Mellesleg a Nikon is gyárt pl mikroszkópokat. De egy profi általában nem márka alapján dönt, hanem egyrészt ha van szponzor, akkor az ő gépeit használja, ha nincs akkor azt, amelyik gyakorlatban jobban használható neki, ez pedig emberfüggő.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Hú, hogy megdicsértem azt a kis Samsung gépecskémet, mostanra pedig el is felejtettem, hogy olyanom volt egyáltalán. :D De már rémlik, jó 1-2 hónap használat után elromlott, ezért lecseréltük Nikonra, ami azért fényévekkel jobb volt. 2 év használat után pedig a Nikont sikerült megfürdetni, azóta Canon van, és az meg a Nikonnál jobb fényévekkel. Pedig egyszerű kis kompaktgépről van szó, nagyon hasonló karakterisztikával.
Szóval ezek után már csakis Canont ajánlanék mindenkinek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!