1) A fázis és a föld közti feszültség V1.2) A fázist és a földet összekötő 50 ohmos ellenálláson eső feszültség V2. Akkor a földelési ellenállás V2 : 50 = (V1 - V2) : Rx ahol Rx a földelési ellenállás. Ebből : Rx = 50. (V1 - V2) /V2 Igaz ez?
1)Az ellenállás hőmérsékletfüggésére vonatkozó ismeretem valóban hiányos (volt eddig), a helyreigazítást köszönöm.
2)Magam is találkoztam - tisztemből és feladatkörömből eredően - ismerethiányos személyekkel. Ilyenkor illő türelemmel elmondtam, hogy feltevése (ismerete) nem helyes, egy adott kérdésre adott válasza nem jó. Soha fel nem merült bennem, hogy ilyenkor csípőből gúnyolódni kezdjek és becsmérlő stílusban reagáljak. Mint azt az elektrotechnika doktora , Sztrogoff Úr és Ön tette, kedves Névtelen.
Én ugyan nem gúnyolódtam. Megkérdeztem, ki vagy az elektrotechnikához való viszonyodat tekintve, mert attól függ a válaszom.
Ha csak kaptál egy példát, akkor jó az, amit írtál, mert ennyi adatot kaptál, és az oktatás célja teljesül az egyszerű felírással.
Ha szakemberként érdekel pont ez a téma, akkor nem helyes a feltevésed, akkor majd arról beszélünk.
Ez ilyen egyszerű.
Azt vállalom, hogy nem kívántam szó nélkül hagyni az alaptalan elbizakodottságot, mert a tudáshézagra épített önbizalom életveszélyes a villamos berendezésekkel kapcsolatban.
Gúnyolódni te próbálsz meg az elektrotechnika doktora kifejezéssel. Az is az alaptalan feltételezés tárgyköre. :D
Ha már félig megígértem egy magánban kérdezőtől, hogy megírom, mi a baj, hát megírom.
A baj ott kezdődik, hogy "fázis és a föld közti feszültség". Ha talál egy földet, ami valóban a zérus potenciál (az pont a nagykönyv szerinti 3 vezetékes földelésmérésnél a szonda lenne, megfelelő távolságra, kellő körültekintéssel kiválasztva és a nullapotenciálúságát ellenőrizve, szóval nem egyszerűsítettünk semmit), akkor már kár lenne bonyolítani, a voltmérő másik madzagját a mérendő földelésre teszi, legyen ez az U1, és R/50=U1/U2
(U2 maradt az 50 ohmoson eső feszültség)
Ha viszont a földet pongyolaságból írta, és a "fázis és a föld közti feszültség" alatt tulajdonképpen a fázis és a nulla közötti feszültséget érti, akkor eljutottunk oda, hogy az az áramkör, hogy fázisfeszültség és 3 ellenállás sorban, az 50 ohmos, a mérendő és a csillagponti. Így tehát a mérendő és a csillagponti összegét kapja meg az aránypárral. Az egy dolog, hogy a csillagponti ellenállás kicsi, no de azért van a földelési ellenállás mérési módszer, mert a földelési ellenállásra vagyunk kíváncsiak. Ha a kettő összegét elég pontosnak ítéljük, az gyakorlatilag a földelési hurokellenállás mérés (-ből a nagyobbik rész).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!