Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a neve ennek a villanykörté...

Mi a neve ennek a villanykörtének?

Figyelt kérdés
Kb. 10 éve vásároltam olyan energiatakarékos villanykörtéket amik lekapcsolás után még 20-30 másodpercig világítanak gyengébb fénnyel. Viszont fogalmam sincs hogy ennek a funkciónak mi a neve hogyan tudnék rákeresni hátha létezik még vagy van belőle már ledes verzió esetleg.
2020. jan. 27. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Ez engem is érdekel.
2020. jan. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fotózd le nekünk, mi van ráírva.
2020. jan. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta? Ha LED, akkor kondenzátor van benne, ami egy darabig még ellátja árammal a világító diódákat lekapcsolás után is. Ez tipikusan pár tizedmásodperc, de ha egy óriási vezérlőre van kötve ami sokkal nagyobb mint a LED, akkor előfordul fél perc is. De ez ne funkció, csak mellékhatás. Ha CFL, az a természeténél fogva "ragyog" fél percig, de értelmezhető fényt nem ad, csak jól néz ki. Ilyenkor a felkapcsolás folyamatának az ellentétje játszódik le, ugye azoknak idő kell míg "bemelegszik", ugyan úgy idő míg "kihűl".
2020. jan. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kompakt fénycsöre gondolsz. Azok között volt olyan amelyiknél nagyon hosszu utánvilágitásu fényport használtak.
2020. jan. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs már a birtokomban. Üzletembe vásároltam még annak idején hogy zárásnál mikor leoltom ne sötétben kelljen kibotorkálni. Sima energiatakarékos izzók voltak látszólag. Lekapcsolás után kb. Negyed fénnyel világítottak 20-30 másodpercig még majd lekapcsolt teljesen. Reméltem hogy létezik még gyártásban hasonló mert hasznos lenne.
2020. jan. 28. 00:25
 6/8 A kérdező kommentje:
Latszólag sima E27-es energiatakarékos izzók voltak.
2020. jan. 28. 00:27
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hogy az anno milyen volt, nem tudom, de létezik LED világításban is késleltetett lekapcsolású.


[link]

2020. jan. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi ilyenre gondoltam!
2020. jan. 28. 10:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!