Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Conrad: boltban személyesen...

Conrad: boltban személyesen vett terméket másnap visszaveszik ha nem megfelelő?

Figyelt kérdés
Ha adott termék valami miatt nem válik be, másnap visszavihetem és pénzt visszaadják, vagy csak garanciálkis ügyintézésre van lehetőség, esetleg árát levásárolni?

2020. jan. 26. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Személyesen vásárolt terméknél nincs olyan elállás mint a neten rendelésnél, az üzletben vásárlás nem minősül távollevők között létrejött szerződésnek.

Az üzletben vásárlás előtt meg tudod nézni a terméket, tehát másnap nem kell visszavenniük. Ha annyit felajánlanak hogy levásárolhatod, akkor már nagyon jófejek.

2020. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy igen, vagy nem. Vásárlás előtt kérdezd meg. Vagy mielőtt elindulsz, hívd fel az üzletet.
2020. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A "nem válik be", az nem ugyanaz, mint a hibás, amelyet garanciában javítanak, vagy cserélnek.

Visszavételre nem kötelezhetők, de üzlete válogatja, megtehetik.

2020. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bevásárlóközpontban is mindig visszaveszik másnap. Tudom, hogy nem távollévők közti rendelésnek minősül személyesen megvásárolt termék esetén.
2020. jan. 26. 16:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt azért kéne látni, hogy semmi nem kötelezi a boltot, hogy visszavegye, mert neked éppen nem tetszik a ketyere. A multinak meg nyilván van egy ilyen vevőmegtartó üzletpolitikája.
2020. jan. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehetnek olyan termékek is, melyeket csak otthon, más termékekhez csatlakoztatva lehet kipróbálni és csak akkor derül ki: "hopsz, nem úgy működik ahogy kellene".
2020. jan. 26. 17:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehetnek, de ez a te problémád nem a bolté.

Ha úgy lenne ahogy te gondolod, hogy másnap mindent vissza kell venni mert mégsem tetszik vagy meggondoltad magad, akkor az üzletek gyakorlatilag kölcsönzőkké válnának. Este felfúrtam a képet a falra, másnap mehet vissza a boltba, mert szerintem mégsem olyan jó.

2020. jan. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Dec 24 után januárban a fél boltot vissza lehet vinni. :-) legalábbis sokan ezt csinálják (én soha)
2020. jan. 26. 18:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor már egyszerűbb online rendelni, bolti átvétellel, ilyenkor él a 14 napos elállási jog.
2020. jan. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"és csak akkor derül ki:"

Az eszközöknek vannak műszaki, megadott adatai, ha ezek közül bármelyiknek nem felel meg a vásárolt példány, jogosan reklamálhatsz és kérheted vissza a vételárat.

2020. jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!