Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez hogyan lehetséges?

Ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

A nyáron vettünk a két szobába energiatakarékos égőt (nem LED-et). Azt vettem észre, este a teljes sötétben, hogy az égők néha - néha nagyon picit világítanak, pislognak egy -egy pillanatra. Másnap kicsavartam a foglalatból az égőket majd a villanykapcsolót felkapcsolva 229 és 232 volt között mér a műszer viszont a villanykapcsoló lekapcsolása után is mutat feszültséget méghozzá elég széles tartományban 60 és 90 volt között. Ez hogyan lehetséges? Szándékosan hozzáértem lekapcsolt állapotban a foglalathoz - nem ráz sőt ha ilyenkor a műszer rá van csatlakoztatva a 60 -90 volt közötti feszültség hirtelen eltűnik a műszer 0- voltot mutat viszont ha elveszem az újjamat a foglalat érintkezőjéről a műszer rögtön feszültséget mutat.


Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy az egyik szobában az energiatakarékos égő Kb másfél hónap után tönkrement. A hagyományos izzót kellet visszatennem, a hagyományos izzónál a pislogás és a néha-néha előforduló halvány világítás nem fordul elő.


Mi okozza ezt?


2019. nov. 20. 16:48
 1/5 anonim válasza:
61%
A villanykapcsolónak van baja. Nem akad meg a két végpontján. Az energiatakarékos izzó meg szerintem felesleges. Ott van a LED aminek nagyon erős a fénye, nem megy tönkre kb 3-4 hónap alatt és keveset fogyaszt.
2019. nov. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mind a két szobában rossz lehet a villanykapcsoló? Nem hinném. Ha a villanykapcsoló rossz akkor a hagyományos izzónak is pislognia kellene. Holnap az összes helységben rámérek a foglalatokra lekapcsolt állapotban. Kíváncsi vagyok.
2019. nov. 20. 17:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szakmai körökben közismert jelenség.

A szórt kapacitásokon keresztül folynak mikroamperek, amitől a kompakt fénycső pufferkondenzátora lassan feltöltődik, majd amikor elér egy szintet, a fénycső önrezgő invertere el akar indulni.

De nem tud, mert a terheléstől rögtön lejjebb esik a feszültség és így tovább, ismétlődik.

A lámpával párhuzamosan kötött ellenállás vagy kapacitás kivédheti a problémát.

Nem hibás semmi, ez csak fizika.

2019. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3-as.


Köszönöm. Akkor lényegében minden rendben van a házunk huzalozásával? Engem egy kicsit idegesített a dolog - már arra gondoltam valahol valamelyik vezeték rossz helyre van kötve (el van kötve) és emiatt ez a jelenség. Már arra is gondoltam, hogy szakembert hívok.

2019. nov. 20. 17:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyannyira nem hiba, hogy aki eltűri a pislogást, sőt még tetszik is neki, hagyhatja így is.

Nem árt a fénycsőnek, nem képez mérhető fogyasztást sem, tévhitekkel ellentétben.

2019. nov. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!