Robot építést hol kezdjem?
Van ez a robotépítő verseny, amit TV-ben is mutattak, ott elmesélték, hogy a közhiedelemmel ellentétben ezek a LEGO-ből építkező versenyzők / gyerekek egyáltalán nem programoznak olyan értelemben, mint egy "igazi" programozó (programírás stb.).
Van valami grafikus kezelőfelület, azon kattintgatják össze a dolgokat. Azaz nem kell hozzá sok ész.
Persze, nem tudom, te mire gondoltál, csak az érdekesség kedvéért megjegyeztem.
2019. nov. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
Matematika, fizika, szakirodalom.
2019. nov. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
Arduino jó indulási pont, gondolom a hatvan napos tavir tanfolyamot nézed. Én szerintem az teljesen kezdőként nem a legjobb, max az első pár leckét lehet érteni belőle ha még nem foglalkoztál vele. Rendelj egy kezdőkészletet, ilyet találsz hestore-n úgy 12-15 ezer között. Raspberryvel is tudsz robotot építeni de azért az lényegesen drágább. Tudsz rendelni komplett robot szettet is, amiben benne van minden komponens és a programozást is leírja, ilyet leginkább ebayen/aliexpressen láttam eddig.
2019. nov. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
Ha komolyabban érdekel, akkor menj mechatronikára vagy villamosmérnökire.
Középiskolás vagy még?
2019. nov. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
Mi a célod vele?
Különféle robotok léteznek különféle működéssel, szoftverrel és vezérléssel.
Alapvetően azt kellene tisztázni, hogy csak egy egyszerű izgő mozgót akarsz építeni, vagy valami célod is van vele?
2019. nov. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 A kérdező kommentje:
középiskolás vagyok még. Pontosabban most kezdtem a középiskolát. Gépész szakos vagyok. Én úgy szeretném megtanulni a programozást, hogy nem csak így összehúzogatok blokkokat aztán a kapott kódot kimásolom, hanem meg szeretném tanulni magát a programozást. Valami egyszerű úton-módon. Egyenlőre még csak egyszerű robotot akarok építeni, de ha már azt megtanultam, akkor komolyabbakat.
Rossz úton jársz.
Döntsd el mit akarsz.
Programozni, vagy robotozni. Meg ez a mesterséges intelligencia se tudom hogyan jött ide.
Szóval ha robot kell, akkor arra nemj rá.
Ha programozás, akkor arra.
Én ipari robotokkal foglalkozom, de speciel nem tudok arduino-t programozni. Nincs is rá szükség, mert nem azon keresztül lehet megérteni. Illetve azon keresztül még nehezebb.
Ilyesmit olvasgattál már?
[link]
2019. nov. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
Arduinozni akkor tudsz igazán megtanulni ha van valami amit azzal kell megoldani. A 60 napos tanfolyam se rossz, de motiváció nélkül hamar kifogy a lelkesedés. Egyébként ha veszel egy arduinot, pár szenzort meg szervót, azzal vonalkövető robotot már tudsz készíteni pl. (infra led és infra szenzor kell hozzá.) ez programozást is igényel c++ban. A blokk összehúzós programozást se nézd le, ipari plc-t programoztunk úgy az egyetemen, az se könnyű.
2019. nov. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 A kérdező kommentje:
Elősször építsem meg magát a robotot, és azután kezdjek programozni?
Kezdjed a Lego Mindstormssal amit először egy összehúzogatós felületen fogsz programozni. Arra jó hogy megértsed ezek, hogyan működnek. Ha ebben már nagyon penge vagy, mennek a változók is minden, akkor jöhet a microPython aminél már Pythonban tudod programozni szintén a lego robotot. Ha komolyan érdekel a robotika, de a lego már nem érdekel ajánlom a REV robotics nevű dolgot keress rá, ezt Javaban kell programozni. Ha érdekelnek a szenzorok az Arduino jó kiindulási pont, de ezt C++ban kell programozni. Ha a programozás érdekel kezdésként C#ot vagy Pythont tanulj. Ha bővebben akarsz tájékozódni írj privátban segítek
2019. nov. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: