Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy Q3 Computherm...

Bolsta kérdése:

Vettem egy Q3 Computherm szobatermosztátot. Szeretném bekötni de fogalmam nics, hogy mit hova? A régi bekötésnél 3 drót van 1 fekete,1 barna és 1 sárga-zöld.

Figyelt kérdés
Ha bedugom a villásdugót akkor a feketében nincs semmi a barnában és a sárga-zöldben viszont van áram (fáziscerkával néztem. ) A termosztáton van 1,2,3 bekötési legetőség. Melyike hova kellene kötni a fentiek közül. Köszi a segítséget.

2019. okt. 10. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogy olvashattad is a leírásában, világ legegyszerűbb dolga:


"A termosztát egy váltóérintkezős, potenciálmentes relén keresztül vezérli a kazánt (vagy klímaberendezést), melynek csatlakozási pontjai:

1 (NO)

2 (COM)

3 (NC)

Ezek a csatlakozási pontok a hátlap belső oldalán, egy belső burkolat alatt találhatók.

A szabályozni kívánt készülék (fűtő-/hűtőkészülék) két — a szobatermosztát bekötésére kialakított — csatlakozási pontját a sorozatkapocs 1 (NO) és 2 (COM) — a relé nyugalmi állapotban nyitott — kapcsaira kell csatlakoztatni."


Fázisceruza nem mutat áramot, csak feszültséget. Az eredeti termosztát bekötését kellett volna megnézni, színre nem szabad hagyakozni. Lehet, hogy egyik fázis direktben jön, másik a fogyasztón keresztül. Harmadik a nulla.

Ha a direkt fázist "lenullázod" a termosztáttal, abból tűzijáték lesz.

Vagy mérni kellene / lekövetni.

2019. okt. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne írj privátot, nyilvános fórum (féleség).

Megírtam, hogy mi a teendő: mérés.

Hogy milyen mérési trükk van erre, eddig azért nem írtam, mert sok kérdező úgyis irtózik a multimétertől, addig meg minek firkálni...

2019. okt. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!