20 barig vízálló órát bevinnétek tengerbe?
A vízállóságot általában medencében tesztelik, általában ki is emelik, hogy a tengervíz és néha a folyóvíz is rontja az esélyeket.
Ha nem fontos, nem vinném be.
Kémia- és fizikaórán nem kellett volna szunyókálnod.
A sós víz kémia, a víznyomás meg fizika.
Ha elolvasod az órádhoz kapott leírást, majd elgondolkodsz, nem maradsz hülye.
#3 nem szunyókáltam, sőt, fizikából érettségiztem anno, pontosan tudom, hogy mi a különbség fizika és kémia között :) igazán mellőzhetnéd a lekezelő hangsúlyt, tök fölösleges volt. Fogadjunk, hogy ha nem írtam volna a 20 bart, akkor meg abba kötsz bele, hogy miért nem írtam vízállóságot.
Köszi a válaszokat amúgy. Eddig nem vittem be a vízbe, csak mindig megfordult a fejemben, azért gondoltam, megkérdezem itt. Casio Pathfinder, és amúgy a leírásban nem találtam semmit azon kívül, hogy 20 barig vízálló (nem "diver"), amivel kb bárminek ellen kéne állnia, pl fröccsenő víz, zuhanyozás, úszás, ilyesmi. Egyedül a búvárkodást nem ajánlják.
Be, mert vízálló. Ha meg 20bar diver, na akkor merülnék is benne.
És ahogy írja itt valaki előttem: sós víz után, édesvízzel kell öblíteni!
Egy búvár.
Köszi a válaszokat! Én is a leöblítésre gondoltam, csak nem voltam biztos benne, hogy az tényleg minden sós víz maradványt eltüntet.
#6 nem diver's minősítésű, csak simán 200m. Ha jól tudom az egyik fő különbség az, hogy a diver's minősítésnél konkrétan az összes órát tesztelik, ahol nincs minősítés, ott csak szúrópróbaszerűen.
#7 én is azt a táblázatot használtam :) Nyilván, hibás tokozás mindig lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!